Rubriky:

Ostatní

Brodeur nepřijal Yzermanovu pozvánku do týmu Kanady pro MS

22. dubna 2008 14:14 - EAST RUTHERFORD

Hokejový brankář Martin Brodeur z New Jersey odmítl po vyřazení Ďáblů v prvním kole play-off NHL pozvánku generálního manažera kanadské reprezentace Steva Yzermana do týmu pro světový šampionát. Zkušený gólman, který je jedním ze tří kandidátů na svou čtvrtou Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře NHL, byl přitom v případě účasti pro Yzermana jasnou jedničkou týmu.

Kanaďané nyní doplní třetího brankáře ke Camu Wardovi z Caroliny a Pascalu Leclairovi z Columbusu po skončení prvního kola bojů o Stanleyův pohár. "Marty si myslí, že bude nejlepší dát tentokrát šanci některému z již vybraných brankářů," řekl Yzerman serveru Hockey News.

Vedle jednoho brankáře bude do týmu po prvním kole, které končí v úterý, potřeba doplnit i po třech útočnících a obráncích.

V potaz přicházejí útočníci Jarome Iginla, Daymond Langkow a Matthew Lombardi, z beků pak Dion Phaneuf, Adrian Aucoin a Robyn Regehr, tedy hlavní opory Calgary, které v úterý čeká klíčový duel na ledě San Jose.

Podle všeho by se měl pozvánky dočkat i v minulosti tradiční reprezentant Dany Heatley z Ottawy a mohlo by se dostat také na jeho klubového spoluhráče Jasona Spezzu. Třetím gólmanem by mohl být Josh Harding z Minnesoty.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní