Čeští in-line hokejisté vypadli ve čtvrtfinále MS se Slovenskem

BRATISLAVA

Čeští in-line hokejisté prohráli ve čtvrtfinále mistrovství světa IIHF v Bratislavě s domácím Slovenskem 5:6 v prodloužení. V 51. minutě ukončil naděje týmu trenérů Petra Hemského staršího a Jindřicha Krále na medailový úspěch slovenský hokejový reprezentant Richard Kapuš. Českému celku nebyl nic platný hattrick hvězdy Edmontonu Aleše Hemského. V pátek čeká reprezentanty od 14:00 duel o páté místo s Finskem

Po bezbrankové první čtvrtině otevřel skóre ve 14. minutě Rachůnek. Na vyrovnaní Šimúnka odpověděl Aleš Hemský a český výběr naposledy v utkání vedl. Potom otočili stav Gálik a Kĺučiarem a Češi už jen dotahovali.

Dvakrát vyrovnal Aleš Hemský, když mezi jeho trefami skóroval Višňovský, slovenská hvězda z NHL. Slováci opět dokázali získat vedení díky Juraji Ručkayovi, prodloužení však vynutil Polanský. V nastavení ale rozjásal domácí Kapuš.

V semifinále čekají Slováky Spojené státy americké, které rozdrtily Rakousko 17:1. Obhájci titulu ze Švédska v repríze loňského finále porazili Finsko 9:3 a budou hrát s Německem. Loni bronzový tým uhájil ve středu účast mezi elitou až v kvalifikaci a ve čtvrtek zdolal vítěze základní skupiny A ze Slovinska 5:2.

Česká republika - Slovensko 5:6 v prodl. (0:0, 2:2, 1:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 22., 29. a 38. A. Hemský, 14. K. Rachůnek, 40. Polanský - 21. Šimúnek, 24. Gálik, 25. Kĺučiar, 31. L. Višňovský, 39. J. Ručkay, 51. Kapuš.
Švédsko - Finsko 9:3 (3:0, 5:0, 0:0, 1:3), USA - Rakousko 17:1 (4:0, 5:1, 4:0, 4:0), Slovinsko - Německo 2:5 (0:1, 1:1, 1:0, 0:3).