Rubriky:

Ostatní

České in-line hokejistky jsou v semifinále, Španělsko zdolaly 6:2

9. července 2008 13:36 - DÜSSELDORF

Sny českých reprezentantek v in-line hokeji o obhajobě loňského stříbra z mistrovství světa organizace FIRS po nečekaně jasné výhře 6:2 ve čtvrtfinále nad Španělkami stále žijí. Češky si zajistily postup do semifinálového klání s Francií, které rozehrají v pátek v 17:00. Druhou dvojici tvoří přímo postupující ženy USA, jež vyzvou v zámořském derby Kanadu, která pokořila Německo 7:1.

Pro postup do závěrečných bojů potřeboval český výběr nejprve uhrát bod v přímém souboji o postupové příčky proti houževnatým Finkám. Podle toho se také odehrála celá první polovina, která skončila bez branek. Vydřené vítězství v tvrdém duelu proti výborně bránícím Seveřankám však nakonec dokázala zajistit střelkyně Simona Studentová a výhru potvrdila Věra Pančáková.

České reprezentantky sice měly před čtvrtfinále jen pár hodin na to, aby zahnaly únavu, ale podobně na tom byl i jejich soupeř z Pyrenejského poloostrova. Jak se ukázalo, lépe byly na takovou zátěž připraveny Češky, které vstřelily úvodní gól zápasu a na hrací ploše dominovaly.

Když v přesilovce zvýšila Studentová a následovala ji stejně jako v prvním dnešním duelu Pančáková, bylo o vítězkách jasno. Poločas skončil vysoko 5:0, Češky přidaly ještě šestý zásah a až poté se ke slovu dostal soupeř, jenž dvěma góly pouze kosmeticky upravil skóre.

Kouč Zdeněk Šťastný nezastíral po postupu do semifinále spokojenost. "Dnešek byl opravdu náročným dnem, ale oba zápasy holky dobře plnily mé pokyny a přineslo to úspěch. Nálada na lodi je pěkná, po té drtivé prohře s Kanadou (v základní skupině) jsme se dokázali zvednout," řekl ČTK hlavní trenér týmu.

Základní skupina B:
ČR - Finsko 2:0 (0:0)
Branky: Studentová, Pančáková.
Základní skupina A:
Británie - Japonsko 6:0, Německo - Španělsko 1:3.
Čtvrtfinále:
ČR - Španělsko 6:2 (5:0)
Branky ČR: Pančáková 2, Ivičičová, Studentová, Tomigová, Polenská.
Kanada - Německo 7:1.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní