Rubriky:

Ostatní

Nejlepším slovenským hokejistou je potřetí Marián Hossa

2. srpna 2008 21:10 - BRATISLAVA

Útočník Marián Hossa se stal potřetí v kariéře držitelem Zlatého puku pro nejlepšího hokejistu Slovenska. Devětadvacetiletý hráč, který po sezóně přestoupil z Pittsburghu do mistrovského Detroitu Red Wings, navíc získal ocenění potřetí za sebou. V počtu triumfů se vyrovnal dosud nejúspěšnějším hráčům své země Peteru Bondrovi a Miroslavu Šatanovi.

Hossa obhájil prvenství i v anketě o nejlepšího útočníka, stejně tak zopakovali loňská prvenství brankář Peter Budaj a obránce Ľubomír Višňovský.

Staronový vítěz ankety v uplynulé sezóně NHL odehrál za Atlantu a Pittsburgh 72 zápasů, v nichž dal 29 gólů a na dalších 37 přihrál, v play-off přidal v dresu Tučňáků na cestě do finále 12 gólů a 14 přihrávek. Prvních sedm sezón v zámoří Hossa odehrál v Ottawě, než v roce 2005 odešel do Atlanty. Celkem má na kontě 701 startů, 299 branek a 349 asistencí.

Spolu s Hossou, který je synem bývalého reprezentačního trenéra Františka, byli v užší nominaci na vítěze ankety Marián Gáborík, Zdeno Chára, držitel ocenění z roku 2005 Višňovský a Žigmund Pálffy jako jediný zástupce z domácí extraligy

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní