Rubriky:

Ostatní

Při oslavách 100 let hokeje se představí i „zlatí hoši“ z Nagana

8. září 2008 12:57 - PRAHA

Český hokejový fanoušek si letos přijde opravdu na své. Kromě tradiční sezóny domácí extraligy na něj čeká letos i vystoupení jejích zástupců v nově vzniklé Lize mistrů a navíc je připraven i bonbónek v podobě slavnostního dne k oslavám 100 let českého hokeje. Ten se uskuteční 4. listopadu 2008 v pražské O2 Aréně a k vidění bude v akci řada hráčských legend současnosti i minulosti.

Program odstartuje dopolední turnaj žáků třetích tříd, kterého se zúčastní šestnáct týmů ze všech krajů České republiky. „Chtěli jsme, aby to byly oslavy pro nejširší hokejové hnutí. Tedy pro všechny, kteří se na českém hokeji podílejí od žáčků až po vrcholovou úroveň,“ prohlásil na pondělní tiskové konferenci předseda Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Tomáš Král.

Vrcholem dne pak budou dva hokejové zápasy českých reprezentantů. V prvním duelu proti sobě nastoupí aktuální výběr České republiky vedený poprvé koučem Vladimírem Růžičkou a národní tým Slovenska. Půjde o regulérní přípravný zápas a pokud vše dobře dopadne, tak by měl hrát i Jaromír Jágr, který by mohl nastoupit i v dalším duelu.

Budou oceněny nejlepší osobnosti českého hokeje

V něm se střetne tým složený z pětek olympijských vítězů z Nagana a mužstvo poskládané z mistrů světa. Jedná se o účasti světových šampiónů napříč generacemi a hrací doba exhibičního zápasu byla stanovena na třikrát 10 minut.  Vstupenky na zápasy by se měly pohybovat v průměru kolem 250 korun a k dispozici by budou do čtrnácti dnů na terminálech Sazky. Oba zápasy by navíc měla přenášet přímým přenosem Česká televize a v průběhu budou oceněni nejlepší osobnosti českého hokeje.

Zároveň je k oslavám 100 let připravena publikace mapující historii domácího hokeje, kterou dával dohromady legendární hráč a bývalý předseda ČSLH Karel Gut. A po jednotlivých extraligových stadiónech by měla v průběhu sezóny putovat zajímavá výstava.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní