Rubriky:

Ostatní

Slovenské hokejistky daly 82 gólů a postaraly se o rekord IIHF

8. září 2008 19:39 - LIEPAJA

Slovenské hokejistky se doslova prostřílely do čela rekordních tabulek mezinárodní federace IIHF. V sobotu porazily v olympijské předkvalifikaci v lotyšské Liepaji 82:0 Bulharsko a zaznamenaly nejvyšší vítězství v historii akcí zastřešených IIHF. Absolutní maximum patří korejským hokejistům, kteří na mistrovství Asie a Oceánie hráčů do 18 let před deseti lety dali Thajsku ještě o deset gólů víc.

Slovenky zahájily zápas ve velkém stylu a už v šesté minutě vedly 10:0. První třetinu nakonec vyhrály 31:0 a v kanonádě pokračovaly i ve zbývajících dvou dějstvích (24:0, 27:0). Bulharky za celý zápas na brankářku Kvakovou nedokázaly ani jednou vystřelit, poměr střel byl na konci utkání 139:0. Naopak bulharští trenéři se v 57. minutě rozhodli hrát dvě minuty power play.

O slovenské góly se podělilo celkem 14 hráček, nejlepšími střelkyněmi byla Čulíková s deseti brankami a Veličková s devíti.

Hokejistky zaznamenaly rekordní výhru se stejným soupeřem, se kterým si své maximum stanovil i mužský výběr. Před 14 lety na mistrovství světa divize C Slováci porazili Bulhary 20:0.

Slovenky na turnaji v Lotyšku nakonec neztratily ani bod a v listopadu budou hrát spolu s Německem, Kazachstánem a Francií o jedno místo na hrách ve Vancouveru 2010.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní