Rubriky:

Ostatní

Brankář Hašek byl navržen na post předsedy komise Síně slávy ČSLH

8. ledna 2009 18:13 - PRAHA

Na čtvrtečním zasedání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje byl navržen na post předsedy komise nově ustanovené Síně slávy ČSLH bývalý brankář Dominik Hašek. Informoval o tom tiskový mluvčí svazu Pavel Bárta.

Hašek patřil k hlavním kritikům původního výběru 41 hokejistů, který byl zveřejněn loni v listopadu při oslavách 100 let českého hokeje. Sám Hašek mezi jednačtyřicítkou nechyběl. V otevřeném dopise členům výkonného výboru kritizoval absenci jasných pravidel a podmínek.

Dominik Hašek skončil s aktivním hokejem po sezóně 2008/09, kdy v dresu Detroitu Red Wings získal druhý Stanley Cup. Poprvé zvedl nad hlavou slavnou zámořskou trofej v ročníku 2001/02.

Na svém kontě má "Dominátor" šest Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana NHL a dvě Hart Trophy pro nejlepšího hráče zámořské ligy vůbec.

Komise Síně slávy by měla být poradním orgánem ČSLH a další personální obsazení bude tedy předloženo výkonému výboru a po dohodě s ním teprve schváleno.

Na čtvrtečním jednání VV přednesli hodnocení posledních akcí reprezentační trenéři. Vladimír Růžička po prosincovém turnaji Channel One Cup a Marek Sýkora po světovém šampionátu dvacítek, kde Češi skončili šestí.

th, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní