Rubriky:

Ostatní

Turnaj Euro Hockey Tour se bude hrát v dubnu v Liberci

3. února 2009 19:25 - PRAHA

Opět v Liberci, ale pod novým názvem České hokejové hry, se bude hrát od 16. do 19. dubna poslední díl letošní série Euro Hockey Tour v České republice. Další kandidátem na pořádání akce, která se hrála od roku 1998 jako turnaj o Pohár České pojišťovny, byly Karlovy Vary, kde se staví nová hala. Tam se bude pravděpodobná hrát v září, kdy v olympijské sezóně nebude český turnaj evropskou tour uzavírat, ale naopak zahajovat.

 

tipsportarena.cz

Z názvu zmizel sponzor turnaj, ale je možné, že se tam zase v budoucnu vrátí, jako u podniků ve Finsku, Rusku i Švédsku. "Smlouva s Českou pojišťovnou skončila, proto se bude turnaj jmenovat České hokejové hry," řekl na dnešním srazu reprezentace před LG Hockey Games v Praze a ve Stockholmu generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban. Jednání o titulu sponzora v názvu turnaje je podle něj záležitostí marketingového partnera svazu společnosti BPA.

V Liberci, kde se hraje od roku 2005, se mohou příznivci těšit na český národní tým, který bude ve finální přípravě na mistrovství světa ve Švýcarsku. Šampionát začne pět dnů po skončení Českých hokejových her. Na severu Čech by se mohl objevit i Jaromír Jágr, protože hvězda Omsku chce na MS startovat.

Od 3. do 6. září by se měly výběry nejlepší evropské čtyřky setkat v Karlových Varech. "Karlovy Vary projevily zájem a za hokejový svaz mohu říci, že se tím zabýval výkonný výbor, který s tím souhlasí. Záležet bude na dohodě svazu se společností BPA, ale přesun do Karlových Varů vypadá hodně reálně," prohlásil Urban.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní