Rubriky:

Ostatní

Slováci zvažují na oslavy 80. výročí hokeje zápas pod širým nebem

4. března 2009 11:29 - BRATISLAVA

Slovensko zvažuje, že jako vrchol oslav 80. svého výročí organizovaného hokeje v polovině prosince uspořádá zápas s českou reprezentací pod širým nebem na fotbalovém stadiónu v Žilině. Podle představitelů Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH) je však tato úvaha zatím jen v oblasti teorie.

"Pohráváme si s touto myšlenkou, ale bavit se o definitivním závěru je velmi brzy. Hledáme alternativy, jak oslavit osmdesáté výročí. Výhodou Žiliny je, že z tohoto města je téměř odevšud stejně daleko. V blízkosti fotbalového je s dostatečnou kapacitou i hokejový stadion, což by pomohlo při chlazení ledu a zabezpečování technologií," citoval svazový web výkonného ředitele marketingové společnosti SZLH Martina Rybu.

První alternativou pro zápas pod širým nebem bylo prý Štrbské Pleso. O tatranské lokalitě pod skokanskými můstky se uvažovalo už v minulosti při pořádání Zápasů hvězd mezi slovenskou a českou extraligou, ale stejně jako tehdy tato varianta pro velkou finanční náročnost padla. I zápas v Žilině se bude odvíjet od financí.

"Jestliže to bude finančně náročné, tak do toho nepůjdeme," uvedl Ryba. "Pokud bychom nezískali sponzory a finance, pak bychom alternativu pod širým nebem zavrhli a hrálo by se v košické Steel Aréně. Tam bychom měli určitě vyprodáno a náklady na organizaci by byly minimální," dodal. Slovenská reprezentace si vyzkoušela zápas pod širým nebem v únoru v Gstaadu proti domácímu Švýcarku.

Slováci byli soupeřem českého týmu při listopadových oslavách stého výročí českého hokeje v pražské O2 Areně, kde se představili s omlazeným týmem bez hvězd a prohráli 0:7 s výběrem, v kterém nechyběl ani Jaromír Jágr.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní