Rubriky:

Ostatní

Hokejové MS 2010 zahájí na stadiónu Schalke duel Německo - USA

14. května 2009 14:12 - MNICHOV

Soupeřem hokejistů Německa v zahajovacím utkání mistrovství světa v roce 2010 budou na stadiónu fotbalistů Schalke Spojené státy americké. Ve čtvrtek to oznámila Mezinárodní hokejová federace (IIHF), která společně s pořadateli doufá, že duel v Gelsenkirchenu překoná absolutní světový rekord v návštěvnosti na hokeji.

 

www.veltins-arena.de

Na utkání, které se bude hrát 7. května pod zatahovací střechou Veltins Areny, se očekává návštěva 75.976 lidí. Tím by padlo dosavadní maximum z roku 2001, kdy v East Lansingu vidělo duel univerzitních týmů Michiganu a Michiganské státní 74.554 lidí.

Přesný program šampionátu zatím IIHF nezveřejnila, čtyři dny po skončení turnaje ve Švýcarsku zatím oznámila pouze aktéry zahajovacího duelu. Federace zároveň potvrdila složení skupin, které bylo jasné bezprostředně po finále.

České hokejisty čeká ve skupině C Švédsko, Norsko a Francie. Stejně jako béčko ve složení Kanada, Švýcarsko, Lotyšsko, Itálie budou hrát v Mannheimu, zatímco skupiny A (Rusko, Bělorusko, Slovensko a Kazachstán) a D (Finsko, USA, Německo, Dánsko) budou mít s výjimkou zahajovacího duelu základnu v Kolíně nad Rýnem.

Lístky na světový šampionát v Německu se prodávají od ledna, a ačkoli ještě nebylo známo složení skupin, své majitele už má více než 70 000, z toho 60 000 vstupenek je na atraktivní zápas na Schalke. Druhá fáze začne 22. května.

Domácí Německo se udrželo v elitní skupině šampionátu pouze díky pravidlu, které zaručuje účast pořadateli. Ve Švýcarsku obsadilo předposlední patnácté místo a místo něj sestoupilo čtrnácté Rakousko.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní