In-line hokejisté prohráli na MS s Kanadou 3:4 a čeká je Finsko

INGOLSTADT

Čeští reprezentanti prohráli ve svém závěrečném vystoupení v základní skupině mistrovství světa v in-line hokeji organizace IIHF v Ingolstadtu s Kanadou 3:4 a v první části turnaje obsadili třetí pozici. Ve čtvrtečním čtvrtfinále se tak utkají s Finskem, druhým celkem skupiny B.

Svěřenci trenéra Petra Hemského v první čtvrtině dvakrát vedli, ale vždy jen o gól. Zámořští hráči dokázali pokaždé vyrovnat, stejně jako poté Češi na 3:3. Rozhodující branku vstřelil v závěrečné části Brendan Brooks, který se ve 46. minutě prosadil v duelu podruhé.

Kanada tak poprvé na šampionátu vyhrála, nic to ale nezměnilo na tom, že obsadila v základní skupině poslední čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utká s nejlepším celkem skupiny B, kterým je domácí Německo. Další semifinálové dvojice tvoří USA - Slovensko a Švédsko - Slovinsko.

Mistrovství světa v in-line hokeji organizace IIHF v Ingolstadtu:
Skupina A:
Česko - Kanada 3:4 (2:1, 0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 4. Brož, 5. Kubišta, 30. Polanský - 19. a 46. Brooks, 4. Hammond, 26. Drury.
Švédsko - USA 7:6 po sam. nájezdech (0:2, 2:1, 2:1, 2:2 - 0:0).
Konečná tabulka:
1. USA3111019:66
2. Švédsko3110121:195
3. Česko3101117:184
4. Kanada3100212:163
Skupina B:
Finsko - Slovinsko 4:3 (2:0, 2:0, 0:2, 0:1), Slovensko - Německo 4:13 (0:2, 3:3, 1:3, 0:5).