Rubriky:

Ostatní

Kubina se oženil s dcerou hokejové legendy Františka Černíka

13. června 2009 17:40 - JANOVICE

Český hokejový reprezentant Pavel Kubina v sobotu formálně stvrdil svůj dlouholetý vztah s Andreou Černíkovou. Dvaatřicetiletého trojnásobného mistra světa a dceru bývalého slavného hokejového útočníka Františka Černíka v kostele v Janovicích na Frýdecko-Místecku oddal biskup František Lobkowicz.

Mezi dvěma stovkami svatebních hostů nechyběla řada úspěšných sportovců v čele s Kubinovým spoluhráčem z Toronta Tomášem Kaberlem, fotbalistou Václavem Svěrkošem nebo hokejisty Filipem Kubou, Markem Malíkem, Rostislavem Oleszem a Tomášem Fleischmannem.

Kubinovi přijel pogratulovat také švédský hokejista Fredrik Modin, se kterým český obránce v roce 2004 vybojoval během společného působení v Tampě Bay Stanleyův pohár.

Rodiče tříleté dcery Terezy se při výběru termínu svatby nenechali odradit třináctkou v dnešním datu. S pověrčivostí prý Kubina nemá problém. "Plánovali jsme to asi rok dopředu. S třináctkou jsem na dresu dosáhl největších úspěchů, takže věřím, že to je šťastné číslo," řekl hokejista, který obdržel i několik originálních darů.

Majitel fotbalového Baníku Ostrava Tomáš Petera mu třeba daroval jednu akcii klubu, Svěrkoš zase novomanželům věnoval vyhlídkový let balonem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní