Hokejbalisté zdolali na MS Slovensko a vyhráli skupinu

PLZEŇ

Ani ve třetím utkání základní skupiny A na mistrovství světa v hokejbale v Plzni český výběr nenašel přemožitele, v úterý si poradil 2:0 se Slovenskem. Vítěznou trefu vsítil na začátku třetí patnáctiminutovky kapitán Petr Novák, v závěru zvyšoval Jan Bacovský. S plným bodovým ziskem tak národní mužstvo vyhrálo skupinu a postoupilo přímo do čtvrtfinále.

Na konci druhé minuty nebezpečně pálil Václav Hodovník, jeho střela prosvištěla těsně kolem pravé tyčky slovenské svatyně. O dvě minuty později se domácí dostali do přečíslení tři na dva, ale po kombinaci Bacovský - Pospíšil - Topolánek branka nepadla, poslednímu jmenovanému sklouzl v posledních chvíli míček z hokejky. Nebezpečně zahrozili Slováci na začátku desáté minuty, pokus Kanicha, však Šindelář vyrazil a k dorážce se nikdo nedostal. Další velká příležitost hostů přišla ve 13. minutě v přesilové hře, Toth nastřelil od modré čáry tyčku Šulanovy klece.

Hosté mohli jít do vedení ve 20. minutě, k míčku se na hranici brankoviště dostal Hrivnak, ale jeho střelu vyrazil Šulan výborným skokem k tyčce. Na druhé straně se dostal do střelecké pozice z levého mezikruží Tyburec, ale Petrik se nenechal překvapit. Sám před Šulanem se objevil ve 27. minutě Dubec, skákající kotouč však netrefil přesně. Když z mezikruží nezamířil mezi tři tyče o minutu později ani Pospíšil, šlo se po dvou patnáctiminutovkách do šaten za bezgólového stavu.

Na úvodní gól zápasu si muselo 4816 diváků v plzeňské ČEZ Aréně počkat do 33. minuty a k radosti domácích příznivců se vedení ujal český tým. Stejně jako v předchozích dvou duelech otevřel skóre kapitán národního mužstva Petr Novák, jenž prudkou ranou za hranicí modré čáry propálil Petrika střelou k levé tyčce.

Zvýšit skóre mohl ve 39. minutě Rejthar, řítil se sám na slovenského brankáře, ale klička mu nevyšla. Pojistku přidali domácí dvě minuty před koncem z hole Bacovského. Česká republika si tak připsala třetí výhru v řadě, základní skupinu A vyhrála bez porážky a postoupila do čtvrtfinále šampionátu.

Mistrovství světa v hokejbalu v Plzni:
Skupina A:
Česká republika - Slovensko 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 33. Novák (Bacovský, Střeska), 43. Bacovský (Kejř). Rozhodčí: Grewal (Ind.), Mintz (Kan.). Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 4816.
Česká republika: Šulan - Pospíšil, Střeska, Rejthar, Kadaně, Hodovník, M. Výborný, Příhoda, M. Růžička - Trčka, M. Sýkora, Tyburec, Topolánek, P. Novák, Bacovský, P. Kubeš, Kypet, Švancar, Kejř, Lendl, Oliverius. Trenér: L. Rak.
Slovensko: Petrik - Giba, Minarik, Kapanek, Filip, Danko, Haring, Blahut, Varga - Kanich, Skvaridlo, Hrivnak, Pobeha, Dubec, Lajciak, Toth, Rimsky, Romanek, Polak, Ladiver, Svitana. Trenér: R. Torok.
Skupina B:
Velká Británie - Portugalsko 1:9 (0:4, 0:4, 1:1), Kanada - Itálie 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)