Čeští in-line hokejisté deklasovali ve čtvrtfinále MS Španělsko

VARESE

Čeští in-line hokejisté zvládli bez nejmenších potíží úlohu velkého favorita a ve čtvrtfinále mistrovství světa organizace FIRS porazili Španělsko vysoko 9:0. Čtyřmi body za gól a tři finální přihrávky přispěl k hladkému postupu Rostislav Klesla, zadák Columbusu v zámořské NHL. V pátečním semifinále narazí český výběr od 19:30 na USA. Ve druhém souboji o finále se utká Kanada se Švýcary.

V české brance začal tentokrát Roman Handl, sestavu navíc po svém příjezdu do dějiště šampionátu posílil útočník Ondřej Veselý. Španělé v úvodu pozorně bránili a soubor kouče Daniela Tvrzníka se dlouho nedokázal brankově prosadit. Naopak musel při přesilovce soupeře předvést své umění Handl. V páté minutě přišla i početní výhoda pro český tým, jeho střelci však pálili pouze do tyčí.

Až v polovině 11. minuty vystihl pokus o obhození Toman, našlápl podél hrazení a tvrdou střelou na zadní tyč otevřel skóre. Po chvilce přišly dva slepené góly Martina Vozdeckého a Klesly a skóre zápasu konečně nabralo očekávaný vývoj. Do poločasu ještě upravil na 4:0 Tomáš Plekanec. Do druhé půle si šel zachytat také Martin Altrichter, ani on však neinkasoval a výsledek zápasu se zastavil až na 9:0, přičemž Veselý přidal šestou branku dokonce při vlastním oslabení.

O jednoznačném průběhu zápasu svědčí i poměr střel 42:22 ve prospěch českých barev. Španělé měli jedinečnou šanci na čestný úspěch na konci 32. minuty, kdy po Kleslově hození hole měli k dispozici trestné střílení, Altrichter jim však dílčí radost nedovolil. Chvilku předtím musel ze zápasu pro krvavé zranění nosu odstoupit útočník Petr Sakrajda, ale jeho semifinálový start by neměl být ohrožen.

Český tým se oproti středečnímu souboji s Francií (2:6) prezentoval v mnohem lepším světle. "Dnes jsme se zlepšili a bylo dobré, že jsme se soustředili na sebe a naši hru, ne na rozhodčí. Pokud budeme pokračovat takto, určitě máme šanci i v semifinále proti USA," uvedl Handl, který působí ve španělském Valladolidu. "Prakticky všechny hráče Španělska znám, takže mi to pomohlo," doplnil český gólman.

MS v in-line hokeji organizace FIRS ve Varese (Itálie):
Čtvrtfinále:
ČR - Španělsko 9:0 (4:0)
Branky: 25. a 34. Balázs, 11. Toman, 13. Vozdecký, 13. Klesla, 19. Plekanec, 28. Veselý, 29. Kameš, 30. Sakrajda.
Švýcarsko - Kolumbie 11:2 (6:0), Kanada - Itálie 6:2 (3:1), USA - Francie 2:1 (1:0).