Rubriky:

Ostatní

Švýcarskou hokejovou reprezentaci převezme příští rok Simpson

16. října 2009 15:58 - CURYCH

Švýcarskou hokejovou reprezentaci převezme příští rok v červnu po dlouhodobém působení Ralpha Kruegera současný kouč Curychu Sean Simpson. Devětačtyřicetiletý Simpson, který má kanadské i britské občanství, uzavřel smlouvu na čtyři roky, takže by měl vést Švýcary na čtyřech mistrovstvích světa i na olympijských hrách v roce 2014 v Soči.

V této sezóně ještě vede tým helvetského kříže Krueger, který chystá tým na únorové olympijské hry ve Vancouveru a po 13 sezónách na lavičce Švýcarska se rozloučí na květnovém světovém šampionátu v Německu. S 13 účastmi na světovém šampionátu v roli hlavního kouče tak může překonat legendárního trenéra bývalého Sovětského svazu Viktora Tichonova.

Simpson má za sebou velké úspěchy s Curychem, s kterým po titulu v roce 2008 letos vyhrál Ligu mistrů a na konci září získal s Lions i Victoria Cup, když porazil Chicago Blackhawks. Do konce sezóny bude ještě působit na lavičce Curychu. "Je to velké ocenění a také zodpovědnost. Dlouhá léta odváděl skvělou práci Ralph Krueger a bude těžké jeho úspěchy překonat," podotkl Simpson.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní