Rubriky:

Ostatní

Slováci nastoupí proti Čechům v čele s Pálffym

14. prosince 2009 20:06 - BRATISLAVA

Slováci chtějí oslavit 80. výročí založení hokeje v zemi vítězstvím nad Českou republikou. V úterním utkání v Košicích proto nastoupí v silné sestavě v čele s reprezentačním navrátilcem Žigmundem Pálffym. Populární Žigo nastoupil v národním dresu naposledy na mistrovství světa ve Vídni v roce 2005.

Pálffy chce v reprezentaci definitivně skončit po olympiádě ve Vancouveru. V Košicích a možná i na olympiádě si Pálffy opět zahraje se svou dvojičkou Jozefem Stümpelem. V útoku by měli nastoupit s Richardem Zedníkem, který má rovněž mnohaleté zkušenosti z NHL.

Slováci si v rámci olympijské přípravy zahrají ještě proti Bělorusku (17.12.) a Švýcarsku 19.12.).

Kádr SR:

brankáři – Ján Lašák (HC Košice), Rastislav Staňa (Severstaľ Čerepovec/KHL)

obránci - Ivan Baranka (Spartak Moskva/KHL), Dominik Graňák (Rögle BK/Švéd.), Richard Lintner (Dinamo Minsk/KHL), Tomáš Slovák (Avtomobilist Jekaterinburg/KHL), Jaroslav Obšut (Spartak Moskva/KHL), Peter Podhradský (Barys Astana/KHL), Peter Smrek (Severstaľ Čerepovec/KHL), Martin Štrbák (MVD Moskovská oblasť/KHL)

útočníci – Ľuboš Bartečko (SC Bern/Švaj.), Milan Bartovič (HC Bílí Tigři Liberec/ČR), Martin Cibák (Spartak Moskva/KHL), Marcel Hossa (Dinamo Riga/KHL), Juraj Kolník (Servete Ženeva/Švaj.), Roman Kukumberg (Lada Togliatti/KHL), Ladislav Nagy (Severstaľ Čerepovec/KHL), Žigmund Pálffy (HK 36 Skalica), Branko Radivojevič, Štefan Ružička (obaja Spartak Moskva/KHL), Peter Sejna (Lions Zürich/Švaj.), Jozef Stümpel (Barys Astana/KHL), Marek Zagrapan (Severstaľ Čerepovec/KHL), Richard Zedník (Lokomotiv Jaroslavľ/KHL)

Ivan Vilček (Bratislava), Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní