Rubriky:

Ostatní

Kontinentální pohár hokejistů bude znovu bez účasti českého týmu

15. června 2010 18:50 - PRAHA

Přestože je Kontinentální pohár po zrušení Ligy mistrů jediným mezinárodním klubovým turnajem pod hlavičkou IIHF, ani letos se jej nezúčastní žádný z českých klubů. Ignorují jej i týmy z Ruska, Švédska, Finska, Švýcarska, Německa, a Slovenska, takže znovu půjde především o klání mezi oddíly z výkonnostně slabších zemí hokejové Evropy.

Ročníku 2010/11 se v úvodních fázích turnaje zúčastní například mužstva z Turecka, Španělska, Izraele, Rumunska, nebo Nizozemska. Soutěž začne 24. září prvním kolem se čtyřmi nejslabšími týmy. Vítěz této skupiny postoupí do druhé fáze, kde bude hrát osm mužstev ve dvou skupinách.

Vítězové těchto skupin postoupí do třetího kola, kde se opět budou hrát dvě skupiny po čtyřech. A opět dva nejlepší postoupí do Superfinále v běloruském Minsku, kam jsou předem nasazeni domácí Junosť a rakouský Salzburg, obhájce trofeje.

Český klub se Kontinentálního poháru zúčastnil naposledy v ročníku 2001/02, kdy nás reprezentoval prvoligový Prostějov. O rok dříve hrál turnaj Třinec, ale nepřešel přes osmifinálovou fázi.

V Evropě pochopitelně jako každý rok proběhne několik prestižních mezinárodních turnajů, nejzajímavější akcí bude bezesporu European Trophy. Podniku s 18 mužstvy ze Švédska, Finska, Německa, Švýcarska, Rakouska, a Norska se zúčastní i pražská Sparta a Sport.cz se jím bude podrobně zabývat ve speciální podrubrice.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní