Čeští in-line hokejisté podlehli ve finále MS Američanům 3:4

KARLSTAD

Čeští in-line hokejisté podlehli ve finále mistrovství světa organizace IIHF ve švédském Karlstadu výběru Spojených států amerických 3:4. Historicky prvního titulu se sice český tým nedočkal, ale stříbro je první jeho medailí od roku 2001, kdy získal bronz.

DEFAULT TITLE

Dramatické a vyrovnané finále rozhodli Američané až na konci 43. minuty, kdy stav 3:3 změnil Shawn Gawrys. Zámořský tým, který byl spolu s domácími Švédy hlavním favoritem celého turnaje, si připsal pátý triumf v historii a vylepšil tak svou loňskou druhou příčku.

Svěřenci kouče Hemského sice v boji o zlato od čtvrté minuty prohrávali, ale už po 52 vteřinách dokázal vyrovnat Vozdecký. Češi si navíc do konce úvodní dvanáctiminutovky vynutili dva fauly soupeře, ale početní výhody využít nedokázali.

Druhá čtvrtina byla jedinou, která neskončila vyrovnaným poměrem 1:1 a nakonec tak převážila celkové skóre na stranu Američanů, které v 18. minutě poslal svou druhou trefou v utkání do vedení Kraemer. Ve třetí části sice nejprve vyrovnal Patrik Šebek, ale Maroon vrátil vedení na stranu soupeře.

Finálové drama vrcholilo v poslední dvanáctiminutovce. V polovině 39. minuty vyrovnal po přihrávce Vozdeckého Polanský a český tým tak byl jen kousek od překvapivého triumfu. Favorita však nakonec v čase 42:54 zachránil Gawrys.