In-line hokejisté deklasovali Mexiko a jsou v semifinále MS

BEROUN

Čeští in-line hokejisté porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa organizace FIRS v Berouně Mexiko 13:1. K vysoké výhře přispěli shodně hattrickem Petr Šinágl a Martin Tvrzník. V pátečním semifinále od 18:10 narazí tým vedený koučem Jiřím Suhradou na výběr USA, který je jedním ze spolufavoritů šampionátu. Američané se na postup nadřeli mnohem více - přestože prohrávali, porazili Itálii 2:1. Ve druhém semifinále se utká Švýcarsko s Francií.

Ilustrační foto

Vítěz kvalifikační skupiny C na český tým od začátku vůbec nestačil. Od úvodního vhazování se hrálo na jednu bránu, což nejlépe vystihuje i konečný poměr střel, který vyzněl 60:8 pro vítěze zápasu. Již ve druhé minutě otevřel z velkého úhlu skóre Toman. V šesté minutě pak načal své střelecké představení Tvrzník. Poté sice Snopek orazítkoval jen tyč, ale když Vozdecký zvýšil na 3:0, bylo zřejmé, že Češi si nebudou postup do dalších bojů zbytečně komplikovat.

Přestože vzápětí snížil k velké radosti Mexičanů Ramirez, následující minuty patřili Šináglovi. Svůj hattrick vtěsnal mezi 14. a 17. minutu, v tomto časovém úseku se navíc trefil i Šebek, takže poločasové skóre narostlo až na 7:1. Také druhý poločas měl stejný obraz hry, české mužstvo se bavilo ofenzivním hokejem a přidávalo i další branky. Jubilejní desátý gól dal ve 31. minutě Tvrzník, tentýž hráč také uzavřel svůj hattrick i konečné skóre na 13:1.

"Musím přiznat, že jsem čekal těžší utkání. Samozřejmě jsem počítal s výhrou, ale ne s tak lehkým průběhem. Inkasovaný gól nás nakonec ani nemrzí. U hráčů nebylo těžké udržet koncentraci," řekl pro turnajový web trenér Suhrada.

MS v in-line hokeji organizace FIRS v Berouně - čtvrtfinále
ČR - Mexiko 13:1 (7:1)
Branky: 6., 31. a 40. Tvrzník, 13., 14. a 17. Šinágl, 15. a 27. Šebek, 2. Toman, 10. Vozdecký, 26. Rudovský, 36. Strýček, 36. Loskot - 11. Ramirez.
USA - Itálie 2:1 (0:1), Kanada - Švýcarsko 5:6 v prodl. (3:2, 2:3 - 0:1), Francie - Německo 4:1 (2:1).