Rubriky:

Ostatní

Chomutovské hokejisty okradli o 400 tisíc, v Edenu montují kamery a senzory

6. srpna 2010 11:47 - PRAHA

Na zimním stadiónu v Edenu dojde ke změnám. Zvýší se bezpečnost. To vše kvůli čtvrteční večerní krádeži, kdy byli při přípravném utkání okradeni hokejisté Chomutova. Po druhé třetině zápasu s pražskou Slavií zjistili, že jim zmizela finanční hotovost, telefony, klíče, řetízky, platební karty i doklady. Policie v pátek vyčíslila škodu na 400 tisíc korun.

 

Vladimír Borgula

„Zloděj přitom bral takřka vše, co mu přišlo pod ruku. Způsobená škoda je zatím vyčíslena na téměř 400 tisíc korun. Po neznámém pachateli policisté pátrají,“ píše se v tiskovém prohlášení pražské policie. Jde tedy o přibližnou částku, kterou spočítali na místě hokejisté Chomutova.

„Jen ukradené mobilní telefony měly hodnotu téměř dvě stě tisíc korun. Ztratilo se také poměrně dost peněz v hotovosti, řetízky, šperky. Konečná částka se opravdu blíží téměř půl miliónu korun," upřesnil obchodní a marketingový ředitel klubu David Dinda na webových stránkách klubu.

Kvůli této nepříjemnosti se už v Edenu plánují změny, které by měly zamezit podobnému neblahému incidentu. „Zvenčí instalujeme kamerový systém, v šatně namontujeme pohybový senzor a na dveřích bude bezpečnostní vložka. Také budeme všechny upozorňovat, že se musí zamykat všechny dveře do šatny,“ zdůraznil ředitel stadiónu v Edenu Roman Jelínek. V případě chomutovských hokejistů měly být zamčeny jen venkovní dveře, vnitřní zůstaly odemčené.

„Co na to říct? Je to hrůza. Holt to jsme my Češi," prohlásil generální manažer a kouč červenobílých Vladimír Růžička na stánkách Slavie.

Libor Kalous, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní