Rubriky:

Ostatní

Hnilička dal betony na půdu. Kariéru ukončil další z naganské zlaté party

9. srpna 2010 13:08 - PRAHA

Skončil. Mučivé a nekonečné čekání utnul. Milan Hnilička, olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa, už není hokejovým brankářem. V sedmatřiceti letech přichází změna, stal se manažerem v Mladé Boleslavi.

„O víkendu jsem se rozhodl, betony jsou na půdě. Kývnul jsem na nabídku Mladé Boleslavi, kde budu dělat manažera,“ řekl Sport. cz Hnilička.

Zápasový epilog na vrcholné úrovni si připsal 10. ledna 2010. Aniž by to někdo tušil. Hnilička se postavil v dresu Slavie do branky v Mladé Boleslavi. Jak paradoxní. Muž ověnčený úspěchy pětkrát inkasoval, odjel poražen. Jeho angažmá v Edenu skončilo po třech zápasech. Během tohoto účinkování byl třináctkrát překonán a jeho úspěšnost zákroků dosáhla na 83,33 procent. Velmi nelichotivé. Od té doby jen čekání a samostatné trénování.

„Žádná jednání neprobíhají, nechávám tomu volný průběh, prostě to neřeším,“ řekl po propuštění. Nový kontrakt ani řešit nemusel. Telefon nezazvonil.

„V posledních týdnech jsem ztratil motivaci a nabídka z Mladé Boleslavi mi pomohla,“ přiznává brankář, který chytal i v prestižní NHL.

Přichází nové období, nová výzva. „Děti mají radost, budu více s nimi, ale paradoxně mě uvidí možná teď méně,“ směje se Hnilička, který je se svoji kariérou spokojený. „Hřeje mě to u srdce, ale to je pryč, nezakládám si na tom. Teď můžu pokračovat u hokeje dál, to jsem rád,“ přiznává dnes už bývalý gólman.

Po dvaceti letech tedy nadešel konec. Hnilička začínal s profesionální kariérou na Kladně. Tam také skončil. Ale už jen trénoval, nechytal, nehrál, teď už i odešel.

Libor Kalous, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní