Rubriky:

Ostatní

Hokejisté Dánska mají v nominaci na MS Boedkera z Phoenixu

24. dubna 2011 15:51 - KODAŇ

Útočník Mikkel Boedker z Phoenixu se představí v dresu hokejistů Dánska na mistrovství světa na Slovensku. Je zatím jedinou posilou z NHL jednoho ze soupeřů českých hokejistů v základní skupině D. Trenér Per Bäckman ještě bude čekat, zda bude mít k dispozici další útočníky Jannika Hansena z Vancouveru a Larse Ellera z Montrealu.

 

Grigory Dukor , Reuters

Naopak počítat nemůže s největší hvězdou Fransem Nielsenem z New Yorku Islanders, který se potýkal s otřesem mozku a nedostal od klubu povolení. Další útočník Peter Regin z Ottawy je po operaci ramena, obránce Philip Larsen nastupuje na farmě Dallasu v Texasu v nižší AHL pod injekcemi a v případě konce klubové sezony půjde na operaci kyčle.

Dánům vypadl také zkušený zadák Jesper Damgaard ze švédského Malmö kvůli otřesu mozku, Mads Bech Christensen z Frederikshavnu pro potíže s ramenem a také třiačtyřicetiletý Jesper Duus z Roedovre, jenž se raději bude věnovat dokončení studia.

Dánové mají dalších osm krajánků

Vedle Mikkela Boedkera je v aktuálním třiadvacetičlenném kádru Dánska dalších devět krajánků, z nichž osm působí ve Švédsku a jen tři jsou z klubů, které hrály v uplynulé sezoně Elitserien - zadák Stefan Lassen z Djurgaardenu a útočníci Morten Madsen z MODO Hockey a Julian Jakobsen ze Södertälje, které sestoupilo.

Z druhé nejvyšší soutěže Allsvenskan jsou obránci Mads Boedker, Jesper Jensen z Rögle, útočníci Morten Green, Nichlas Hardt z Malmö i brankář Patrick Galbraith z Leksandu. Titul v německé lize s Eisbären Berlín získal forvard Mads Christensen.

Při poslední redukci kádru vyřadil kouč Bäckman útočníky Lasseho Lassena z Aalborgu, Mortena Andreasene z Roedovre a beka Nicklase Hansena z Hvidovre. Ti budou připravení doplnit mužstvo v případě zranění nebo jiných potíží.

Generálka na mistrovství světa čeká Dánsko v úterý v domácím prostředí proti Francii. Do turnaje vstoupí v sobotu 30. dubna od 16:15 proti Finsku, s českým týmem se utká v pondělí ve stejný čas a ve středu pak bude hrát opět od 16:15 s Lotyšskem.

Nominace Dánska na mistrovství světa na Slovensku:
Brankáři: Patrick Galbraith (Leksand/Švéd.), Simon Nielsen (Aalborg), Frederik Andersen (Frederikshavn),
Obránci: Mads Boedker, Jesper Jensen (oba Rögle/Švéd.), Philip Hersby (Hvidovre), Daniel Nielsen (Herning), Michael Eskesen (Odense), Kasper Jensen (Roedovre), Stefan Lassen (Djurgaarden/Švéd.),
Útočníci: Kim Staal, Morten Poulsen (oba Herning), Morten Green, Nichlas Hardt (oba Malmö/Švéd.), Kasper Degn (Aalborg), Frederik Storm (SoenderjyskE), Kirill Starkov (Esbjerg), Thor Dresler (Hvidovre), Jesper Jensen (Frederikshavn), Morten Madsen (MODO Hockey/Švéd.), Julian Jakobsen (Södertälje/Švéd.), Mads Christensen (Eisbären Berlín/Něm.), Mikkel Boedker (Phoenix/NHL)


ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní