Rubriky:

Ostatní

Hokejisté Brna vstoupili do přípravy a hned porazili Petrohrad

1. srpna 2011 21:05 - BRNO

Tři využité přesilovky v první třetině zajistily hokejistům Komety Brno v úvodním přípravném zápase na novou sezonu vítězství 3:1 nad Petrohradem. V brněnském týmu se vedle nového trenéra Zdeňka Venery představilo před více než šesti tisíci diváků v Rondu hned sedm nových hráčů. Ruský klub se představí českému publiku ještě ve středu od 18:00 v Přerově proti Třinci.

 

Igor Zehl, ČTK

Brňanům s nováčky Čermákem a Podkonickým v prvním útoku se už na začátku druhé minuty naskytla dvouminutová přesilovka pět na tři, kterou zužitkoval Dlouhý. Oba týmy v první třetině vůbec mohly bohatě nacvičovat hru o nestejném počtu hráčů na ledě, protože při třinácti vyloučeních se jen zřídka sešly na ledě v kompletním složení.

"Nebyli jsme s rozhodčími domluvení na tom, že si snad chceme nacvičovat hru při nestejném počtu hráčů," řekl Venera. "Přesilovkám jsme se krátce věnovali asi na dvou trénincích. V extralize nemůžeme mít tolik vyloučených," dodal.

Jeho tým si v početní výhodě vedl lépe a druhý gól přidal ve 13. minutě Erat, o tři minuty později dělovkou od modré čáry překvapil brankáře Sokolova obránce Švrček.

Od druhé třetiny naopak hrála častěji v oslabení Kometa, kterou držel ve hře brankář Hovi. Sice kapituloval ve 36. minutě po střele Martenssona, vzápětí ale brněnský gólman chytil Afinogenovovi trestné střílení.

"My jsme na přesilovkách ještě nepracovali, nedělali jsme ani žádnou taktiku. Bylo to na našem výkonu a chybách patrné," poznamenal kouč Petrohradu Miloš Říha, který dal hráčům před utkáním den volna. "V šesti dnech jsme na ně naložili obrovské penzum práce. Bylo to na výkonu vidět. Nebyli rozbruslení, nepřistoupili k zápasu tak, jak měli. My jim to ale připomeneme a určitě se jejich hra zlepší," dodal Říha, který nechal odpočívat brankáře Štěpánka i jednu z hvězd Arťuchina.

V závěrečné třetině si vypracovaly oba celky několik dalších slibných šancí, Hovi ani střídající Šikin ale už nekapitulovali. Rovnoměrně přibývalo pouze trestů, kterých bylo na přípravu nezvykle mnoho. Brňané měli 15 vyloučených, Petrohrad o jednoho hráče méně, navíc si Fedorov odseděl desetiminutový trest.

"Na první zápas v sezoně měla hra slušnou úroveň. Vítězství nás potěšilo, ale nic neznamená. Stejně jako kdybychom prohráli 0:5. Potěšil mě přístup našich hráčů, v koncovce jsme měli více štěstí než soupeř," zhodnotil Venera.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní