Vůjtek na vítězné vlně, Slováci zdolali i Němce

BRATISLAVA/MNICHOV

Slovensko ve druhém vystoupení na Německém poháru porazilo v sobotu po skvělém výkonu domácí hokejisty 6:3. Český trenér Vladimír Vůjtek tak mohl zaknihovat druhé vítězství ve dvou utkáních na střídačce slovenského národního mužstva. V pátek Slovensko porazilo v Mnichově Spojené státy 2:0.

Vladimír Vůjtek dostal dres slovenské hokejové reprezentace

Místo Hamerlíka, který proti USA vychytal čisté konto, nastoupil od začátku utkání gólman Július Hudáček. Rovněž v útoku dostali šanci nadějní mladíci Tybor a Libor Hudáček. Slováci si už v první třetině vypracovali dvougólový náskok, který Německo zkorigovalo až v závěru první dvacetiminutovky při dvojnásobné početní výhodě.

Ve druhé třetině nevyužil trestní střílení kapitán domácích Wolf. V závěru druhé části hry zvýšil vedení Slovenska Marcel Hossa. Ve třetí třetině Němci rychle snížili, ale Slováci téměř okamžitě kontrovali dvěma góly a vedli už 5:2. Němci v závěru vsadili vše na útok, podařilo se jim snížit na rozdíl dvou branek, ale jejich naděje pohřbil v závěru svým druhým gólem Marcel Hossa.

Německo - Slovensko 3:6 (1:2, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 20. Wolf (Hospelt, Ch. Schubert), 44. N. Goc (Pietta), 53. Ch. Fischer (Rankel, Hospelt) - 9. Starosta (R. Školiak), 16. Tybor (L. Hudáček, Kukumberg), 39. Marcel Hossa (Baranka, R. Školiak), 45. Bartovič, 46. Michel Miklík (Bližňák), 59. Marcel Hossa (Tybor, Kudroč). Vyloučení: 4:5 na 2 min, přesilovky: 1:1, oslabení: 0:0, rozhodovali: Jablukov (Něm.), Massy (Švýc.) - Hoppe, Kretschmer (oba Něm.).
Německo: Reimer - Schopper, Hördler, Ch. Schubert, Petermann, Lavallee, N. Goc, Reul, Ch. Fischer - Greilinger, Hager, Danner - Kink, Mauer, Wörle - M. Wolf, Haspelt, A. Rankel - Reimer, Pietta, Gogulla
Slovensko: J. Hudáček - Graňák, Stehlík, Baranka, Starosta, P. Mikuš, Sersen, V. Mihálik, Kudroč, P. Mikuš - M. Hovorka, Kukumberg, Bartovič - Lušňák, R. Školiak, Marcel Hossa - Michel Miklík, Bližňák, Marcel Haščák - Tybor, J. Mikúš, L. Hudáček