Rubriky:

Ostatní

Policisté dopadli hokejové chuligány za napadení osob v Přerově

17. dubna 2012 11:40 - Přerov

Přerovští kriminalisté odhalili organizovanou skupinu chuligánů Ultras Prostějov, která v únoru v Přerově u obchodního domu napadla několik osob. Jednadvacetiletého mladíka obvinili z loupeže, za což mu hrozí až deset let vězení. Další dva muži ve věku 19 a 20 let jsou podezřelí z trestného činu výtržnictví. Sdělila to v úterý přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.

 

NOVINKY/Ondřej Krynek

Podle policistů fanoušci přijeli do města kvůli odvetě za dřívější odcizení vlajky prostějovského klubu přerovskými fanoušky. Po utkání obou týmů ve druhé lize dorazila skupina dvěma vozidly k obchodnímu domu, kde tři mladíci fyzicky napadli osmatřicetiletého muže, který se zastal přerovského fanouška, jemuž chtěli mladíci odcizit klubovou šálu.

Facka i přítelkyni

"Po jejich ranách do obličeje muž upadl na zem, kde do něho ještě kopali. Způsobili mu podlitiny," uvedla mluvčí. Poškozeného se zastala jeho o rok mladší přítelkyně, která od jednoho z výtržníků dostala facku.

O chvíli později na stejném místě dva mladíci nejprve slovně zaútočili na čtrnáctiletého chlapce. Chtěli mu opět vzít šálu hokejového klubu. "Jeden z nich chlapce strhnul na zem, utrhl mu kapuci zimní bundy a klekl na něho, aby se nemohl hýbat. Z krku mu pak odmotal šálu a i s druhým mladíkem odešli zpět k vozidlu," doplnila mluvčí. Hoch nebyl zraněn, utrpěl ale psychický šok.

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní