Rubriky:

Ostatní

Soud s bývalým hokejistou Padělkem v nedohlednu. Klíčová svědkyně je v zahraničí

24. října 2012 15:21 - Jihlava

Hlavní líčení s bývalým hokejistou Ivanem Padělkem a lékaři Ladislavem Čeperou z Jihlavy a Michalem Kašparem z Brna dnes soudkyně Okresního soudu v Jihlavě Dagmar Koutníková Trnková odročila na neurčito. Obhajoba trvá na výslechu svědkyně, která je dlouhodobě v zahraničí. Padělek je obžalován z pojišťovacího podvodu. Trojici hrozí za dvoumiliónový pojistný podvod trest odnětí svobody od dvou do osmi let.

Soud dnes pokračoval výslechem dalších dvou svědkyň, které vypovídaly o praxi pojišťovny při posuzování zdravotního stavu pojištěných.

Podle obžaloby Padělek údajně uzavřel pojistné smlouvy s klienty na základě neověřených údajů ze zdravotní dokumentace. Předpokladem uzavření pojistek byly i lékařské prohlídky, za něž údajně zodpovídali Čepera a Kašpar. Do formulářů podle obžaloby ale napsali nepravdivé údaje, neměli přístup ke zdravotní dokumentaci klientů a některé z nich vůbec nevyšetřili.

Padělek je odchovancem jihlavské Dukly. V minulosti hrál například ve Vsetíně a Vítkovicích. Několik zápasů odehrál v ruském Chabarovsku. Jeho otec byl dříve jednatelem jihlavské Dukly, bratr Aleš je rovněž hokejový útočník, který hraje za Duklu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní