Rubriky:

Ostatní

Na hokejovém MS se představí tři čeští rozhodčí

12. února 2013 16:49 - Curych

Trojice českých rozhodčích se představí na hokejovém mistrovství světa, které se v květnu uskuteční ve Stockholmu a Helsinkách. Mezinárodní hokejová federace dnes zveřejnila seznam, na kterém jsou stejně jako před rokem Martin Fraňo, Antonín Jeřábek a Petr Blümel. Jeřábek s Blümelem na minulém šampionátu rozhodovali i finálový duel mezi Ruskem a Slovenskem.

 

www.khl.ru

Nejzkušenějšími rozhodčími jsou Švýcar Brent Reiber, který s Jeřábkem jako hlavní rozhodoval poslední finále, a Rus Vjačeslav Bulanov. Oba čeká již osmé MS. Jen o jednu účast méně má na kontě Blümel. Na MS se představí i Švéd Marcus Vinnerborg, který jako první Evropan v historii rozhodoval zápas zámořské NHL.

Seznam rozhodčích:
Hlavní: Martin Fraňo, Antonín Jeřábek (oba ČR), Lars Brüggemann, Daniel Piechaczek (oba Něm.), Vjačeslav Bulanov, Konstantin Olenin (oba Rus.), Ian Croft, Keith Kaval (oba USA), Morgan Johansson, Marcus Vinnerborg (oba Švéd.), Matt Kirk, Derek Zalaski (oba Kan.), Aleksi Rantala, Jyri Rönn (oba Fin.), Vladimir Baluška (SR), Brent Reiber (Švýc.).
Čároví: Chris Carlson, Jesse Wilmot (oba Kan.), Jimmy Dahmen, Johannes Käck (oba Švéd.), Sirko Hunnius, André Schrader (oba Něm.), Johnathan Morrison, Christopher Woodworth (oba USA), Petr Blümel (ČR), Roger Arm (Švýc.), Ivan Dědulja (Běl.), Pierre Dehaen (Fr.), Jon Kilian (Nor.), Sergek Šeljanin (Rus.), Sakari Suominen (Fin.), Miroslav Valach (SR).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní