Kanada - USA 2:3Hokejistky Kanady prohrály ve finále domácího MS s USA

Ottawa

Hokejistky Kanady neobhájily na domácím mistrovství světa v Ottawě titul. Ve finále, které mělo i na patnáctém turnaji stejné složení, podlehly Spojeným státům americkým 2:3. Američanky tak dosáhly na triumf popáté a potřetí za sebou ovládly šampionát předcházející olympijským hrám.

Hokejistky Spojených států amerických zleva Kendalla Coyneová, Brianna Deckerová a Amanda Kesselová slaví titul světových šampiónek.

Kanada vedla od poloviny úvodní části po trefě Birchardové, ale v druhém dějství otočily stav Deckerová a Bozeková, která využila přesilovku pěti proti třem. Ve 38. minutě sice vyrovnala v početní výhodě Ouelletteová, ale v čase 43:09 rozhodla Kesselová. Američanky tak Kanadě oplatily loňskou domácí prohru ze světového šampionátu v Burlingtonu.

Na bronz dosáhly podruhé v historii Rusky, které v souboji o třetí místo zdolaly Finsko 2:0. Rusky navázaly na medailový zisk z roku 2001 díky přesilovkové trefě Šibanovové ze 44. minuty. Výsledek ještě potvrdila 16 vteřin před koncem při power play Vafinová. Brankářka Alexandrovová zazářila a díky 32 úspěšným zákrokům udržela čisté konto.

Mistrovství světa hokejistek v Ottawě:
Finále:
Kanada - USA 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 10. Birchardová, 38. Ouelletteová - 23. Deckerová, 35. Bozeková, 44. Kesselová. Rozhodčí: Hertrichová (Něm.) - Novotná, Svobodová-Arazimová (obě ČR). Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 13.776.
O 3. místo:
Rusko - Finsko 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 45. Šibanovová, 60. Vafinová. Rozhodčí: Tottmanová (V. Brit.) - Caugheyová (Kan.), Johnsonová (USA). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 5618.