Hartford

Na tento hit bude Jake Gagnon ještě dlouho vzpomínat. V rámci klubového mistrovství USA hráčů do osmnácti let nastoupil jeho tým Sno-Kings proti Nashvillu a mladý hokejista předvedl ve třetí třetině utkání zákrok, za který sklidil velké ovace přihlížejících diváků. Juniorský útočník narazil protihráče na hrazení s takovou vervou, že forvard Predators vypadl k překvapení všech ven ze hřiště.

Jake Gagnon prohodil protihráče mantinelem.

Ke střetu obou mladíků došlo ve 44. minutě za stavu 2:1 pro Predátory. Justinas Joksas se rozjel po křídle a zamířil do rohu, kde odehrál puk. V tu chvíli ho však atakoval Gagnon, který ho přišpendlil na mantinel. Učinil navíc tak silně, že dvířka mantinelu povolila a hráč doslova vylétl ven z ledové plochy.

Gagnon si posléze ještě vychutnal aplaus diváků, po skončení zápasu ale měl více důvodů k radosti Joksas. Nashville totiž zvítězil 3:1, v turnaji nakonec došel až do finále, kde podlehl Charlotte Jr. Checkers 2:4.

4 : 1 Třinec - Pardubice 4 : 1 dohráno
20240426T17 : 00:00+0200