Čeští hokejbalisté na MS podlehli Portugalsku a porazili USA

Čeští hokejbalisté prohráli v pondělí ve druhém vystoupení na mistrovství světa v kanadském St. John´s s Portugalskem 0:1, dnes poté zdolali Spojené státy americké 7:2. Svěřenci trenéra Drahomíra Kadlece si tak udrželi naději na první místo a přímý postup do semifinále. Poslední zápas v základní skupině B čeká český tým ve středu od 20:30 SELČ s Francií.

Český celek měl v úvodní části duelu s Portugalskem několik šancí, ale po střele Háka pomohla brankáři Medeirosovi tyč. Portugalci se prosadili v 18. minutě v přesilovce při Pospíšilově vyloučení, kdy se trefil Sergio Vidal. Vyrovnat se nepodařilo v druhé části Hnízdilovi ani Wróbelovi.

Skóre se neměnilo ani ve třetí třetině, kdy neuspěli proti Medeirosovi Kejř, Hudeček a Wróbela. Tyč pak trefil z mezikruží Lux a Portugalci českému náporu odolali.

"Nezačali jsme dobře. Začátek z naší strany byl hodně laxní, podle našich představ jsme hráli až od druhé třetiny. Druhá a třetí část byla pro nás složitá, oni dobře bránili a nám se nedařilo v zakončení, naopak oni měli jednu nebo dvě šance a dali z toho gól. V koncovce jsme byli nedůrazní," řekl webu hokejbal.cz asistent trenéra Rostislav Kurfürst.

"Když nedáme gól, tak nemůžeme vyhrát. Portugalcům se povedla jedna akce a my jsme se pak snažili, ale prostě jsme gól dát nemohli. Udělali jsme z toho gólmana olympijského vítěze." prohlásil obránce Jan Pospíšil.

Proti USA Češi prohrávali od druhé minuty po trefě Petita, ale už za 48 vteřin vyrovnal v přesilové hře Bacovský. Ve 14. minutě pomohla Heczkovi při početní výhodně Američanů horní tyč po Allenově střele. V 18. minutě otočil stav Kruček a na 3:1 zvýšil Pospíšil.

Pak při dalším českém oslabení sice snížil Gregory, ale ještě v druhé části vrátil Kadlecovu týmu dvoubrankový náskok Tyburec. V závěrečné třetině ještě navýšili skóre Soukup, Hudeček a Hák.

Mistrovství světa v hokejbalu v St. John's (Kanada):
Skupina B:
ČR - Portugalsko 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 18. Vidal.
ČR - USA 7:2 (1:1, 3:1, 3:0)
Branky: 3. Bacovský, 18. Kruček, 21. Pospíšil, 24. Tyburec, 39. Soukup, 42. Hudeček, 44. Hák - 2. Petito, 22. Gregory.
USA - Švýcarsko 7:1 (3:1, 1:0, 3:0), Portugalsko - Francie 10:0 (1:0, 7:0, 2:0).
Skupina A:
Slovensko - Německo 6:0 (2:0, 2:0, 2:0), Kanada - Řecko 3:2 (1:1, 2:1, 0:0), Řecko - Pákistán 4:0 (1:0, 2:0, 1:0).
Ženy:
Skupina F:
ČR - Řecko 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Branky: 4. Rullová, 7. Herzigová, 15. Křížová, 19. Fričová, 23. Manhartová, 32. Přibylová, 34. Lásková.
Kanada - Velká Británie 17:0 (5:0, 7:0, 5:0).