Rubriky:

Ostatní

Olympijský vítěz z Nagana Moravec ukončil hráčskou kariéru

10. června 2013 21:09 - Praha

Hokejový útočník David Moravec se rozhodl ukončit hráčskou kariéru. Čtyřicetiletý olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa naposledy hrál za druholigovou Karvinou, kde působil i jako prezident a jednatel klubu.

 

Profimedia.cz

"Rozhodnutí ve mně klíčilo delší dobu. Tím, jak se mi kumulují funkce, už nezbývalo místo pro aktivní hokej. Věděl jsem, že za rok či za dva bych stejně musel končit, ale byly by to další dva roky, ve kterých bych se nemohl naplno věnovat rodině, a to jsem nechtěl," uvedl Moravec v rozhovoru pro Karvinský deník.

Odchovanec opavského hokeje je tak dalším ze zlaté naganské generace hokejistů, kteří ukončili kariéru. Po uplynulé sezóně se ke stejnému kroku rozhodl například útočník Jiří Dopita. Moravec o tom, že by skončil, podle svých slov přemýšlel poslední rok.

"Rodina je pro mě priorita číslo jedna. Kluk hraje hokej, malá chodí do kroužků, tancuje, rád bych se jim naplno věnoval a podporoval je. Jako hráči mi přece jen moc volného času nezbývalo. Zvláště, když jsem byl zainteresován v chodu klubu," řekl Moravec, který hrál extraligu za Vítkovice, Plzeň a Třinec. Působil i v Jaroslavli, Malmö, Hämeenlinně, ve Wolfsburgu a jednu sezónu se snažil prosadit v zámořské NHL v Buffalu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní