Norsko - Německo 3:4Němci na MS do 20 let zdolali Nory a vynutili si v boji o udržení třetí zápas

Malmö

Hokejisté Německa dokázali po čtvrteční porážce 0:3 v boji o udržení na mistrovství světa hráčů do 20 let v Malmö zdolat Norsko 4:3, takže o sestupujícím z elitní kategorie se rozhodne až v neděli. Zápas začne v poledne a poraženého vystřídá na příštím šampionátu v Kanadě Dánsko.

Norové sice v utkání plném obratů dvakrát vedli, ale vítěznou trefu zařídil ve 48. minutě Leon Draisaitl. Syn trenéra hokejistů extraligového Hradce Králové Petera Draisaitla se trefil v utkání dvakrát. Minulý duel s Norskem nedohrál kvůli druhému trestu na pět minut a do konce utkání na turnaji.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Malmö:
O udržení - 2. zápas:
Norsko - Německo 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Karterud (Hoff, Söberg), 24. Nielsen (D. Svendsen, Nilsen), 35. Johnsgard (Tönjum, Lesund) - 6. Ziegler (Kammerer, Wagner), 8. Draisaitl (Kahun), 47. Eisenschmid (Klöpper), 48. Draisaitl. Rozhodčí: Vyloučení: 6:3, navíc Laub (Něm.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 463. Stav série: 1:1.