Rubriky:

Ostatní

Hokejista Hlaváč dohraje sezónu ve švédském Växjö

26. ledna 2014 18:55 - Växjö

Český hokejový útočník Jan Hlaváč dohraje sezónu ve švédském Växjö, kde strávil konec minulého ročníku. Informovaly o tom oficiální stránky klubu. Sedmatřicetiletý dvojnásobný mistr světa působil v této sezoně v Kladně, ale naposledy za Rytíře nastoupil v polovině prosince. Pak se vrátil za rodinou do zámoří.

 

http://rytirikladno.cz

"Kvality Jana Hlaváče známe, to je jeden z hlavních důvodů, proč se vrací. Je to také proto, že se nám zranil Robert Rosén," řekl sportovní ředitel Växjö Henrik Evertsson.

"Je to všestranný hráč a profesionál," doplnil na adresu Hlaváče, který hrál ve Švédsku také za Linköping. V tamní soutěži má na kontě 209 utkání a 185 bodů za 98 branek a 87 asistencí.

Växjö je aktuálně ve švédské lize třetí. "Klub chce udělat co nejlepší výsledek, Honza Hlaváč je zkušený útočník, který má ve Švédsku jméno. Ve Växjö to navíc dobře zná," řekl serveru hokej.cz Hlaváčův agent Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services.

"Växjö má na marodce některé hráče, zranili se útočníci a vedení hledalo způsob, jak je nahradit. Honza se bude do 30. ledna připravovat v Americe, pak odletí do Švédska," dodal Sivek.

Hlaváč v této sezoně oblékl dres Kladna v 17 duelech a připsal si deset bodů za čtyři branky a šest asistencí. S Rytíři měl bývalý hráč Sparty, Liberce, Ženevy či v NHL New Yorku Rangers, Philadelphie, Vancouveru, Caroliny, Tampy Bay a Nashvillu dohodu, že může v případě zahraničního angažmá odejít.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní