Rubriky:

Ostatní

Vypjatá finálová série na Slovensku! Štrbák leží v nemocnici s prasklou lebkou

15. dubna 2014 17:23 - Nitra

Hrozivý moment poznamenal čtvrtý zápas vypjaté finálové série slovenské extraligy. Kapitán košických hokejistů Martin Štrbák utrpěl v pondělním duelu s Nitrou po faulu Lukáše Nováka dvojnásobnou zlomeninu lebky a sezóna pro něj skončila. Devětatřicetiletý slovenský obránce, kterého znají i tuzemští fanoušci z dob jeho působení ve Vsetíně, Litvínovu či Pardubicích, se zranil při nárazu hlavou o led a zůstal v nemocnici na pozorování.

 

Profimedia.cz

Nováka čeká disciplinární řízení a je pravděpodobné, že ani on už do bojů o titul nezasáhne. Dostal už navíc trest od vlastního klubu, který mu uložil pokutu ve výši měsíčního platu. "Hráč svým nezodpovědným a zbytečným faulem nejen výrazně oslabil naše mužstvo, ale poškodil i dobré jméno klubu," uvedl na klubovém webu ředitel HK Nitra Ján Plandora.

Mistr světa z roku 2002 Štrbák zmrazil zaplněný stadión v 27. minutě čtvrtého finále v Nitře. Po Novákově zákroku zůstal ležet na ledě, z ucha mu tekla krev. Po prvním ošetření stihl na nosítkách fanouškům zamávat.

"Zlomeniny se léčí většinou šest týdnů, ale teď musíme v první řadě dohlédnout na nebezpečí krvácení do mozku. Měl krev v uchu a to je vždy nebezpečný signál," řekl médiím lékař košického týmu Tomáš Ševčík. Podle něj první zlomeninu způsobil Novákův úder, druhou dopad hlavy na led.

Nitra pod vedením českého trenéra Antonína Stavjani v pondělí zvítězila 3:2 a vyrovnala stav finálové série na 2:2. Souboj o titul bude pokračovat ve čtvrtek v Košicích.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní