Rubriky:

Ostatní

Brusle mění za kopačky! Smlouvu v NHL zatím nemá, a tak se z hvězdy hokejového MS stane fotbalista

5. června 2014 17:08 - Minsk

Po uplynulé sezóně mu ve Washingtonu končí smlouva a nové se zatím v Capitals ani v žádném jiném klubu hokejové NHL nedočkal. Běloruský útočník Michail Grabovskij věří, že ve 30 letech se ještě dalšího angažmá za oceánem dočká a s nabíráním kondice začíná už nyní. Co na tom, že hokejku a brusle na čas mění za kopačky a balón.

 

Jan Handrejch, Právo

Podle zpráv televize Belarus-1 podepsal Grabovskij kontrakt s fotbalovým celkem Krumkači Minsk, který hraje druhou nejvyšší běloruskou ligu. Předseda klubu Denis Šunto potvrdil, že rodák z německé Postupimi by měl začít hrát soutěžní zápasy na konci července.

Na jeho začátku se Grabovskij stane nechráněným volným hráčem a právě od tréninků s fotbalovým celkem z Minsku si slibuje, že jej udrží v kondici a v NHL se dočká nové smlouvy.

Nejlepší běloruský hokejista v letech 2009 a 2011 nastupoval v NHL za Montreal, Toronto a v posledním ročníku za Washington. V dresu Capitals nasbíral v 58 zápasech 13 gólů a 22 asistencí. Grabovskij v květnu nechyběl na domácím mistrovství světa, kde se stal s osmi kanadskými body nejproduktivnějším hráčem Běloruska, které i jeho zásluhou postoupilo do čtvrtfinále.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní