Rubriky:

Ostatní

Chomutov lákají daleké cesty. Chce juniory v MHL a věří, že tomu nic nebrání

13. února 2015 13:03

Prvoligový hokejový klub Piráti Chomutov chce mít svůj juniorský tým v mezinárodní soutěži MHL a věří, že po čtvrtečním souhlasu výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje mu v tom nic nebrání. Může tak následovat extraligové Karlovy Vary, jejichž junioři hráli MHL od sezóny 2012/13, ale před třemi týdny ji v rozehrané soutěži z finančních důvodů opustili.

 

piratichomutov.cz

"Ruská strana náš zájem hrát MHL kvituje, proto věříme, že se povede dotáhnout do zdárného konce všechny potřebné náležitosti tak, aby se projekt mohl od příští sezóny úspěšně rozjet," uvedl v tiskové zprávě statutární ředitel Pirátů Chomutov Jaroslav Veverka mladší.

Chomutov v této sezóně juniorské extraligy obhajuje titul a v další by se měl přesunout do mezinárodní ligy, v níž by ho čekaly i daleké cesty za soupeři. Po povolení od ČSLH chybí Pirátům už jen souhlas šéfů MHL. "Těší nás, že vedení českého hokeje podporuje naši snahu získat místo v kvalitní evropské juniorské soutěži," uvedl Veverka mladší. "Domníváme se, že mladým hráčům by účast v MHL usnadnila přechod do seniorského hokeje. V neposlední řadě pak chceme našim fanouškům nabídnout kvalitní juniorský hokej," dodal.

MHL se poprvé hrála v sezóně 2009/2010 a bylo v ní 22 týmů jen z Ruska. Postupně přibyly kluby z dalších zemí a rozrostla se až na 39 celků. Vedle Karlových Varů do ní zasáhly také Salcburk, Riga, Astana a běloruské týmy Bobrujsk a Junosť Minsk.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní