Rubriky:

Ostatní

Voráček vede ve Zlaté hokejce s rekordním náskokem, Jágr se nevešel do desítky

5. března 2015 11:10 - Praha
(Aktualizováno: 5. března 2015 11:40)

Naprosto jednoznačným způsobem ovládl Jakub Voráček první kolo ankety Zlatá hokejka o nejlepšího českého hokejistu sezóny. Útočník Philadelphie má v čele pořadí rekordní, dvou set čtyřicetibodový náskok před druhým Ondřejem Palátem z Tampy Bay. Třetí místo patří dalšímu forvardovi Tomáši Plekancovi z Montrealu. Jedenáctinásobnému rekordmanovi ankety Jaromíru Jágrovi, který naposledy vyhrál loni, patří jedenáctá příčka.

 

Matt Slocum, ČTK/AP

Voráčka, jemuž aktuálně patří v kanadském bodování NHL páté místo, zařadilo na první příčku 54 z 59 hlasujících odborníků. Alespoň jeden hlas obdrželo v prvním kole ankety celkem 56 hokejistů, z toho 6 brankářů, 13 obránců a 37 útočníků.

Největší zastoupení mají v nominaci hráči působící v NHL (23), o jednoho méně pak ti z české extraligy. Devět hráčů nastupuje v Kontinentální lize, dva ve švédské nejvyšší soutěži.

Anketu Zlatá hokejka, jejíž první ročník proběhl v roce 1969, vyhlašují Český svaz ledního hokeje (ČSLH) a společnost BPA sport marketing. Hlasují v ní zástupci ČSLH, trenéři reprezentace, mládežnických výběrů a klubů nejvyšší soutěže, stejně jako hokejoví novináři.

Hlasování probíhá ve třech kolech, to druhé skončí v květnu po mistrovství světa. Uzávěrka třetího kola, v němž se bude rozhodovat mezi deseti nejlepšími, je stanovena na začátek června, kdy bude vrcholit NHL. Vítěz bude vyhlášen na tradičním červnovém galavečeru v karlovarském Grandhotelu Pupp.

Pořadí 1. kola ankety Zlatá hokejka 2015
1. Jakub Voráček Philadelphia/NHL 583
2. Ondřej Palát Tampa Bay/NHL 343
3. Tomáš Plekanec Montreal/NHL 340
4. Jiří Hudler Calgary/NHL 291
5. Jan Kovář Magnitogorsk/KHL 276
6. Martin Ručinský Litvínov 254
7. Radim Vrbata Vancouver/NHL 225
8. Alexander Salák Novosibirsk/KHL 159
9. Pavel Francouz Litvínov 90
10. Marek Židlický Detroit/NHL 83
11. Jaromír Jágr Florida/NHL 81
škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní