Rubriky:

Ostatní

Mistr světa Lintner kandiduje do čela slovenského hokejového svazu

20. května 2015 13:47 - Bratislava

Letos v březnu v dresu Dukly Trenčín ukončil hokejista Richard Lintner (38) aktivní kariéru a ve středu oficiálně oznámil svou kandidaturu na post prezidenta Slovenského svazu ledního hokeje (SZĽH).

 

Profimedia.cz

Bude se ucházet o důvěru delegátů na červnovém kongresu SZĽH. Na post prezidenta SZĽH opětovně kandiduje také současný prezident Igor Nemeček.

Lintnerovu kandidaturu podporují hokejové osobnosti jako Peter Bondra, Miroslav Šatan, Rastislav Pavlikovský, Oto Haščák a bývalý trenér slovenské reprezentace Ján Filc. „Jsme přesvědčeni, že Rišo Lintner má všechny předpoklady na to, aby zastával tento post čestně a odpovědně. Našim společným cílem je, aby úspěšně zavedl do praxe náš program, který ze slovenského hokeje udělá moderní, důvěryhodný a atraktivní sport," uvedl Bondra.

Lintner zároveň představil 24bodový program rozvoje slovenského hokeje. „Cítím obrovskou podporu ze strany mého týmu i ze strany fanoušků a veřejnosti. Jsem přesvědčen, že náš program pomůže slovenskému hokeji. Máme šanci přinést do slovenského hokeje nový impulz," reagoval Lintner.

Lintner reprezentoval celkem na šesti světových šampionátech. Je mistrem světa z roku 2002. Odehrál 105 reprezentačních utkání, v nichž dosáhl 14 gólů. Působil v NHL, KHL, ve slovenské, švédské a finské lize.

Ivan Vilček (Bratislava), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní