Rubriky:

Ostatní

Rekordman Jágr má šanci znovu získat Zlatou hokejku

22. května 2015 13:02 - Praha

Třiačtyřicetiletý útočník Jaromír Jágr z Floridy má šanci podruhé za sebou a podvanácté v kariéře získat Zlatou hokejku určenou nejlepšímu českému hokejistovi sezóny. Po druhém kole hlasování se rekordman ankety posunul z jedenáctého místa do první desítky, z které bude v závěrečném hlasování vybrán vítěz. Vyhlášen bude v sobotu 20. června na tradičním galavečeru v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Mezi kandidáty na ocenění jsou také brankáři Pavel Francouz z Litvínova a Ondřej Pavelec z Winnipegu a útočníci Jiří Hudler z Calgary, Jan Kovář z Magnitogorsku, Ondřej Palát z Tampy Bay, Tomáš Plekanec z Montrealu, čtyřiačtyřicetiletý Martin Ručinský z Litvínova, Jakub Voráček z Philadelphie a Radim Vrbata z Vancouveru.

Voráček, který v této sezoně NHL skončil pátý v produktivitě, vládl po prvním kole pořadí o 240 bodů před Palátem. Jágr byl jedenáctý o dva body za obráncem Markem Židlickým. Současný zadák Detroitu klesl na 12. místo a z první desítky těsně vypadl také brankář Alexander Salák z Novosibirsku. Dostal se do ní naopak Pavelec, který při prvním hlasování ukončeném na začátku března nezískal ani bod.

Zástupci Českého svazu ledního hokeje, trenéři reprezentace, mládežnických výběrů a klubů nejvyšší soutěže a novináři rozhodnou o vítězi do 8. června, ale jméno bude zveřejněno až na galavečeru. Alespoň jeden hlas obdrželo v prvním či druhém kole 67 hokejistů. O vítězi nyní rozhodnou jen hlasy z třetího kola.

Přehled kandidátů na Zlatou hokejku po 2. kole hlasování:
Pavel Francouz (HC Verva Litvínov)
Jiří Hudler (Calgary Flames/NHL)
Jaromír Jágr (New Jersey/NHL; Florida Panthers/NHL)
Jan Kovář (Metallurg Magnitogorsk/KHL)
Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning/NHL)
Ondřej Pavelec (Winnipeg Jets/NHL)
Tomáš Plekanec (Montreal Canadiens/NHL)
Martin Ručinský (HC Verva Litvínov)
Jakub Voráček (Philadelphia Flyers/NHL)
Radim Vrbata (Vancouver Canucks/NHL).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní