Rubriky:

Ostatní

Patera se vrací do mateřského Kladna. V jaké roli?

11. června 2015 12:19 - Praha

Bez hokeje vydržel jen týden. Poté, co se Pavel Patera rozhodl na začátku června ukončit svou bohatou hráčskou kariéru, nyní přesedlává na trenérskou dráhu. Od nové sezóny bude spolu s Pavlem Křepelkou působit jako trenér mladšího dorostu PZ Kladno hrajícího v nejvyšší soutěži.

 

Petr Horník, Právo

Patera, olympijský šampión z Nagana a čtyřnásobný mistr světa hned po svém konci aktivní hráčské kariéry v Olomouci přiznával, že by se v budoucnosti rád věnovat trenéřině. „Chtěl bych si udělat trenérskou jedničku (licenci) a jestli bude zájem, tak se věnovat trenéřině. Strašně bych si přál, aby to mohlo být i třeba právě v Kladně," prohlásil bývalý vynikající centr. A přání vrátit se do svého rodného města se mu velice rychle splnilo. Byť se prozatím nejedná o seniorský hokej.

„Z Pavla Patery cítím velkou chuť do trénování a těší mě, že to dopadlo a mohli jsme si plácnout. Mladší dorost je podle mě parádní kategorie, kluci jsou chtiví do hokeje a ukazují se talenty," libuje si šéftrenér kladenských mládežnických výběrů Jiří Kopecký. „Pavel Křepelka je takový nekompromisní typ trenéra, Pavel Patera zase dodá hokejovou chytrost. Věřím, že spolu vytvoří ideální dvojici."

Třiačtyřicetiletý Patera, který v tuzemsku slavil zisk mistrovského titulu se Vsetínem a stal se i šampiónem ruské ligy s Omskem a švédské s Färjestadem, už má za sebou první trénink s mladšími dorostenci PZ Kladno. „Jaký byl? Myslím, že dobrý. Všichni kluci makali. Ještě jich musím pár odvézt domů," smál se dobře naložený Patera, který si svou novou práci evidentně užívá.

škv, Sport.cz

Zrušit