Rubriky:

Ostatní

Tajemství odhaleno! Do slovenské hokejové ligy míří maďarský klub

16. října 2015 20:00 - Bratislava
(Aktualizováno: 16. října 2015 20:00)

Na Slovensku se připravuje něco, co by si před několika lety fanoušci v zemi pod Tatrami nedovedli představit. Do nejvyšší slovenské hokejové ligy údajně míří maďarský klub z města Miskolc (Miškovec). Deník Hospodárske noviny upozorňuje, že hlavním lákadlem pro Slováky je vstupní bonus ve výši jednoho miliónu eur, který Maďaři zaplatí.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Tato částka by určitě pomohla slovenským klubům. Vedení slovenského hokejového svazu ještě oficiálně vstup maďarského klubu nepotvrdilo. „Máme zahraničního zájemce, který by chtěl být účastníkem naší nejvyšší soutěže," uvedl začátkem týdne šéf hokejové ligy Richard Lintner. Klub ani zemi nekonkretizoval. Se vstupem zahraničního klubu musí souhlasit Slovenský svaz ledního hokeje a také všechny kluby slovenské nejvyšší ligy.

„Je to dobrá zpráva, že k nám chce někdo vstoupit a ne odejít," reagoval ředitel hokejového klubu z Nitry Miroslav Kováčik. Slovenskou ligu totiž citelně postihl odchod Slovanu Bratislava do Kontinentální hokejové ligy. Slovenští diváci tak přišli například o vypjaté derby souboje Slovan-Košice a na návštěvnosti je to cítit.

Hokejový trenér Ján Jaško působil čtyři sezóny v maďarském klubu Székesféhérvár a upozorňuje, že v současnosti už není možné maďarský hokej podceňovat. „Je potřeba zbavit se předsudků. Pokud se řekne maďarský hokej, většina fanoušků se ironicky pousměje, ale podmínky jsou tam srovnatelné s našimi. Někdy jsou i lepší," upozornil Jaško.

Hokejový klub působí v Miskolci od roku 1978. Mužstvo trénuje Kanaďan Bob Dever. V současném kádru jsou tři Kanaďané, dva Američané a jeden Fin.

Ivan Vilček (Bratislava), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní