Rubriky:

Ostatní

Chci se omluvit rodičům, byly to nervy, říkal mladý Rus po odvrácení senzace na MS dvacítek

3. ledna 2016 11:07 - Helsinky

Rusové přežili šílené drama, odvrátili vůbec největší překvapení v historii světových šampionátů dvacítek - čtvrtfinálové vyřazení od Dánů. Ale byla to pořádná fuška, než v se v prodloužení dopracovali k výhře 4:3.

 

Lehtikuva, Reuters

"Chci se omluvit našim rodičům. Bylo to opravdu o nervy, ale vyhráli jsme a to je hlavní," uvedl útočník Radel Fazlejev.

Sportovní speciál najdete na special.sport.cz/2015.

"Pomůže nám to, smelí nás to, abychom hráli srdcem a bez chyb," zadoufal Vladislav Kameněv, který v čase 59:14 při power play gólem na 3:3 udržel Rusy ve hře, aby pak v prodloužení rozhodl o tom, že v pondělí nastoupí do semifinále s Američany, kteří vyřadili Čechy.

Vše se pro Rusy přitom odvíjelo podle očekávaného scénáře. Korškov už ve třetí minutě otevřel skóre, ale další ruské zásahy nepřicházely. Zato Dánové ve druhé třetině šokovali. Ve 23. minutě vyrovnal po rychlém protiútoku Jensen a v polovině utkání otočil stav z dorážky Olsen. Rusové smazali ztrátu až v 53. minutě, ale za 125 vteřin se znovu radovali Dánové, jejichž největším úspěchem bylo dosud osmé místo z loňského šampionátu v Kanadě. Z úhlu se trefil bekhendem z další dorážky Christensen. Nápor Rusů ale přinesl vyrovnání Kameněva, jenž v nastavení po přihrávce Provorova prostřelil gólmana Lillieho ještě jednou.

"Potěšilo mě, jak jsme dneska hráli. Bohužel to nestačilo na to, abychom zabránili Rusům v poslední minutě skórovat," litoval Thomas Lillie, který si v utkání připsal 42 úspěšných zákroků. "Jsou to normální lidé jako my a ukázalo se, že se můžeme měřit s každým na světě," poznamenal dánský útočník Alexander True.

vap, ČTK, Sport.cz

Který tým vyhraje letošní MS dvacítek?

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní