Rubriky:

Ostatní

Po hokejistech zkrachovalého skalického klubu vymáhají peníze

5. dubna 2016 11:39 - Bratislava

Bývalí hokejisté HK 36 Skalica obdrželi v uplynulých dnech faktury, v nichž po nich klub, který odstoupil z nejvyšší slovenské soutěže, vymáhá náhradu za stravné, cestovné a kompenzaci za neodevzdanou výstroj. Podle slovenských médií se výše pohledávek pohybuje od 1000 do 6000 eur (27 až 162 tisíc korun).

 

hk36.sk

Absurdita celé situace tkví v tom, že hráči HK 36 Skalica nedostali výplaty od října minulého roku. Nyní byla splatnost faktur rozeslaných klubem stanovena na čtvrtého dubna. Po tomto termínu by mohla přijít exekuce.

Mezi hokejisty, kteří dostávají zmíněné faktury, je podle slovenských médií například také český útočník Pavel Brendl, který v minulosti hrával v NHL i KHL. Momentálně nastupuje v play off v dresu Zvolenu. Bývalý hráč Skalice Miroslav Ďurák upozornil, že po krachu klubu hráči ani neměli komu odevzdat výstroj.

„Brankáři Patrikovi Romančíkovi vyskočila faktura až na 6000 eur, protože jeho výstroj je nejdražší," konstatoval Ďurák. Vedení klubu s bývalými hráči nekomunikuje. Vedení nejvyšší slovenské soutěže tvrdí, že hráči musí své problémy řešit soudní cestou.

Klub HK 36 Skalica odstoupil z nejvyšší slovenské soutěže letos 16. února.

Ivan Vilček (Bratislava), Sport.cz, Právo

Zrušit