Rubriky:

Ostatní

Živě

Brankář Budaj v zámoří září! Přepsal historii AHL

10. dubna 2016 10:17 - Ontario

Slovenský hokejový gólman Peter Budaj prožívá úspěšnou sezónu v dresu farmářského klubu Los Angeles Kings. Podává spolehlivé výkony a navíc vévodí statistikám nižší zámořské hokejové ligy AHL. V pátek svému klubu Ontario Reign pomohl třiceti zákroky k vítězství 4:1 nad Bakersfieldem a připsal si 40. vítězství v ročníku.

 

REUTERS/Lyle Stafford

Rodák z Bánské Bystrice se tak zapsal do historie AHL. Hranici čtyřiceti výher se mu totiž podařilo jako druhému brankáři za dlouhých 50 let. V sezóně 2004/2005 to svedl Ryan Miller, který celkově vychytal čtyřicet jedna triumfů. Nutno podotknout, že bývalý brankář Colorada a Montrealu může jeho maximum ještě překonat.

Třiatřicetiletý Budaj tak aspiruje na cenu pro nejlepšího brankáře sezóny (Aldege "Baz" Bastien Memorial Award). Na svém kontě má kromě čtyřiceti vítězství, také devět čistých kont a úspěšnost přes 93 %.

jak, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.