Rubriky:

Ostatní

Hradec vstupuje do prestižního Spengler Cupu. Do Davosu přivezl tři posily

27. prosince 2016 08:55 - Praha

S maximálním počtem tří dočasných posil se hokejisté hradeckého Mountfieldu představí ve švýcarském Davosu na Spenglerově poháru. Do prestižního turnaje vstoupí dnes od 15.00 proti Jekatěrinburgu, zítra se ve stejný čas utkají s Luganem (přímé přenosy vysílá O2 Sport).

 

David Taneček, ČTK

Už dříve se Hradec na turnaj dohodl s reprezentačním útočníkem Lukášem Lhotákem a jeho spoluhráčem z Ambri Thibautem Monnetem, třetí posilou je kanadský obránce Travis Ehrhardt ze Servette Ženeva.

„Chtěli jsme na turnaj s co nejširším kádrem, abychom mohli využít až pět pětek. Naše první volba byli zcela zákonitě Roman Červenka a Michal Birner, ale u obou se objevily zdravotní potíže,“ vysvětloval trenér Hradce Václav Sýkora s ohledem na to, že jeho svěřenci můžou hrát pět zápasů za sebou.

Nabitý program

Po dvou duelech ve skupině se totiž druhý a třetí tým utkají křížem o semifinále, které se hraje 30. prosince, na Silvestra je na programu finále. Ve druhé skupině hrají domácí Davos, tým Kanady obhajující vítězství a Dinamo Minsk.

„Je to určitě mimořádná akce. Turnaj má neopakovatelnou atmosféru, na žádném jiném turnaji jsem podobnou nezažil. Každý zápas je vyprodaný, celé městečko a dá se říct, že i celé Švýcarsko, tím žije,“ těší se Sýkora na 90. ročník turnaje. Český tým se v Davosu představí po dvouleté odmlce, finále hrála naposledy Sparta před dvanácti lety.

sob, Právo

Porazí Hradec na Spengler Cupu ruský Jekatěrinburg?

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní