Rubriky:

Ostatní

Hlinka si oživoval dvacet let staré vzpomínky. Ale ten gól jsem dával, hlásil, když uspěl jen napůl

6. února 2017 20:52 - Göteborg

Je jediným sparťanským hráčem ze současného týmu, který před dvaceti lety zažil vzájemný zápas s Frölundou. Čtyřicetiletý kapitán Pražanů Jaroslav Hlinka věří, že se nyní se svými parťáky dočká ve finále Ligy mistrů (v úterý od 19:05, přímý přenos Sport1, on-line reportáž na Sport.cz) příznivějšího výsledku než v utkání o bronz v tehdejší Evropské hokejové lize.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vybavujete si ještě ten zápas?

Vzpomínám si, hrálo se ve finském Turku. Mám pocit, že jsem dával gól a vyhráli jsme 4:3?

Ne, 3:4 jste prohráli...

Aha, tak to vidíte. Ale ten gól jsem dával!

Frölunda je úřadujícím švédským mistrem, v Lize mistrů navíc obhajuje prvenství. Těžšího soupeře jste asi dostat nemohli, že?

Rozhodně ne, protože Frölunda momentálně patří mezi nejkvalitnější mužstva v Evropě. Máme před ní velký respekt. Škoda, že nehrajeme v domácím prostředí, to vidím jako mínus.

Jenže venku jste v této sezóně Ligy mistrů ještě ani jeden ze šesti duelů neprohráli...

Když o tom přemýšlím, tak i v domácí extralize hrajeme líp venku, což by nakonec mohla být naše výhoda. Musíme být aktivní, nehrát zanďoura. Myslím, že ani Frölunda to nezavře.

Cítil byte velké zklamání, kdybyste po vyřazení tolika slavných týmů zůstali těsně pod vrcholem?

Každý si po určité době pamatuje jen vítěze, na poraženého finalistu se vždy zapomene. Přijeli jsme si pro výhru, spojení „Sparta, vítěz Ligy mistrů" by znělo moc hezky. Ale od toho nás ještě dělí poměrně dlouhá cesta.

Nebojíte se, že na mladší spoluhráče může dolehnout nervozita?

Doufám, že na ně naopak dolehne obrovská motivace dosáhnout velkého úspěchu. Hodně kluků má touhu jednou odejít do ciziny, takže teď mají ideální šanci se všem klubům ukázat.

Jan Škvor (Göteborg)

Vyhraje Sparta jako první český tým v historii hokejovou Ligu mistrů?

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní