Rubriky:

Ostatní

Finy posílí na MS z NHL Filppula, Aho, Honka a Rantanen

12. dubna 2017 21:54 - Helsinky

Hokejisté Finska mají jisté čtyři posily z NHL pro květnové mistrovství světa v Paříží a Kolíně nad Rýnem, kde budou v základní skupině B soupeřem českého týmu. Kouč Lauri Marjamäki může počítat s útočníky Valtterim Filppulou z Philadelphie, Juliusem Honkou z Dallasu, Sebastianem Ahem z Caroliny a Mikkem Rantanenem z Colorada.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Třiatřicetiletý Filppula, který v roce 2008 získal Stanleyův pohár s Detroitem, se představí teprve na čtvrtém velkém mezinárodním turnaji. Startoval na olympijských hrách ve Vancouveru 2010, kde získal bronz, na domácím MS v roce 2012 a v září na Světovém poháru v Torontu.

Devatenáctiletý Aho i o rok starší Rantanen se podílel loni na zisku zlata juniorského týmu na mistrovství světa do 20 let a následně se představili i na MS v Moskvě. Tam získali stříbro.

Aho navíc reprezentoval Suomi i na zářijovém Světovém poháru v Torontu. V sezoně v NHL se stal pátým nejproduktivnějším nováčkem se 49 body z 82 zápasů. Rantanen byl s 39 body ze 75 duelů devátý.

Jednadvacetiletý Honka, který v této sezoně v NHL debutoval a sehrál za Dallas 16 zápasů, se představí na velké mezinárodní akci poprvé.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní