Rubriky:

Ostatní

Český hokej zasáhla smutná zpráva. Náhle zemřel nejdéle sloužící člen vedení svazu

30. srpna 2017 11:19 - Praha

Ve věku šestasedmdesáti let ve středu náhle zemřel Miroslav Rákosník (1941), předseda dozorčí rady ČSLH. V hokejovém hnutí pracoval více než půl století, byl mimo jiné jedním z prvních trenérů mládeže ve sportovních třídách v Praze, členem disciplinární komise ČSLH nebo generálním manažerem různých mládežnických reprezentací.

 

www.cslh.cz

„Mirek byl nejdéle sloužícím členem vedení ČSLH, což ovšem vůbec nebylo znát na jeho pracovitostí, vitalitě a životním optimismu," uvedl v tiskové zprávě prezident ČSLH Tomáš Král.

Rákosník byl jedním z prvních trenérů mládeže ve sportovních třídách v Praze, členem disciplinární komise ČSLH nebo generálním manažerem různých mládežnických reprezentací. V dozorčí radě ČSLH působil od roku 1990, podílel se na organizaci několika dospělých i juniorských světových šampionátů. Na klubové úrovni působil především v pražské Hvězdě.

„Jeho nečekané úmrtí nás všechny zaskočilo a rozesmutnilo, český hokej v něm ztratil zkušeného činovníka a my, kdo jsme ho znali osobně, skvělého přítele," dodal Král.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.