Rubriky:

Ostatní

Korea má v nominaci dvanáct hráčů z Martincova Anyangu

19. ledna 2018 14:26 - Soul

Dvanáct svěřenců českého trenéra Patrika Martince z týmu úřadujícího šampiona Asijské ligy Anyang Halla mají v konečné pětadvacetičlenné nominaci na domácí olympijské hry v Pchjongčchangu korejští hokejisté. Nováček elitní kategorie mistrovství světa bude ve čtvrtek 15. února od 13:10 SEČ prvním soupeřem české reprezentace na turnaji.

 

Sedm hráčů je původem ze Severní Ameriky. V Kanadě se narodili gólman Matthew Dalton i obránci Eric Regan, Alex Plante a útočník Brock Radunske z Anyangu, bek Bryan Young z týmu Daemyung Killer Whales i Michael Swift z celku Gangwon High1. Jeho spoluhráč, útočník Michael Testwuide, pochází ze Spojených států amerických.

Dva z nich mají zkušenosti i z NHL. Jednatřicetiletý Young sehrál v sezonách 2006/07 a 2007/08 za Edmonton 17 utkání a nebodoval. O tři roky mladší Plante má na kontě z let 2010 a 2011 za stejný klub 10 zápasů a připsal si v nich dvě asistence.

Anyang, který ovládl Asijskou ligu v posledních dvou letech a aktuálně je v tabulce druhý za ruským Sachalinem, má v týmu reprezentačního trenéra Pek Či-sona suverénně největší zastoupení. V kádru jsou také čtyři hráči z týmu z Daemyung Killer Whales a tři z Gangwon High1, dalších dvou korejských klubů v Asijské lize.

Šestice nominovaných je z mužstva Daemyung Sangmu, které bylo založeno v roce 2012 a působí v něm hokejisté, kteří si plní dvouletou povinnou vojenskou službu.

Pro Koreu bude vystoupení v Pchjongčchangu premiérou na turnaji takového formátu. V květnu si pak odbude debut v elitní kategorii MS v Dánsku, kam poprvé postoupila. V prosinci se představila Korea na Channel One Cupu v Moskvě, kde po porážkách s Kanadou 2:4, Finskem 1:4 a se Švédskem 1:5 skončila bez bodu poslední.

Po úvodním duelu s Českem se Korejci na olympijském turnaji utkají o dva dny později se Švýcarskem a v neděli 18. února pak s Kanadou.

Nominace korejských hokejistů na OH v Pchjongčchangu (14.-25. února):
Brankáři:
Matthew Dalton (Anyang Halla)
Pak Kje-hun (Daemyung Sangmu)
Pak Song-če (Gangwon High1)
obránci:
Alex Plante
Eric Regan
Kim Won-čon
I Ton-ko (všichni Anyang Halla)
O Hjon-ho
So Jong-čon
Bryan Young (všichni Daemyung Killer Whales)
Čo Hong-kon (Daemyung Sangmu)
útočníci:
Kim Ki-song
Kim Sang-uk
Kim Won-čong
Pak U-sang
Šin Sang-u
Čo Min-ho
Brock Radunske (všichni Anyang Halla)
Šin Sang-hun
Pak Čin-kjo
An Čin-hi
Čon Čong-u (všichni Daemyung Sangmu)
Michael Swift
Michael Testwuide (oba Gangwon High1)
I Jong-čon (Daemyung Killer Whales)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní