Rubriky:

Reprezentace

Hokejisté ztratili při zápase se Švédy smolně vedení

7. února 2007 10:24 - JÖNKÖPING/PRAHA

Smolně přišli čeští hokejisté v Jönköpingu o těsné vedení v úterním přípravném duelu se Švédskem. Při vyrovnávací brance domácího týmu si totiž kotouč srazil do vlastní sítě Tomáš Netík.

 

Aleš Suchánek

"Štve mě to, ale hlídal jsem, aby nikdo nedorazil puk vyražený brankářem před sebe. Měl jsem ho pod tělem a chtěl nějak přimáčknout, jenže Trvaj dal v té chvíli od tyče beton a nějak od jeho patky to tam sklouzlo," popsal Netík, nejméně zkušený hráč mužstva nešťastný moment.

"Když při tlaku v úvodu třetí třetiny neproměnili nějaké dorážky, tak jsem skoro věřil, že nedostanu gól. Ale bohužel jsme si ho tam vzápětí hodili sami," zalitoval Jiří Trvaj, který si v hale, kde chytal i na mistrovství světa v roce 2002, užíval návrat do reprezentační branky. Ze svého výkonu měl pozitivní pocit, ale taky ho mrzelo, že odcházel z ledu jako poražený. "Odehráli jsme ale dobrý zápas. Škoda jen nevyužitých gólových příležitostí. Kdybychom vedli 2:0, tak bychom to určitě dotáhli do vítězného konce," prohlásil znojemský gólman.

Autor jediného českého gólu byl Zbyněk Irgl. "Byla to rychlá akce, po Strakově střele to gólmanovi vypadlo a já jen lehce dorazil," popsal svou šestou trefu v reprezentaci.

Přestože hokejisté Švédy z pěti vzájemných utkání v sezóně zdolali jen jednou, podle Irgla s nimi svádí zcela rovnocenné duely: "Ani teď jsme nebyli horší a máme jim alespoň co vracet ve čtvrtek ve Stockholmu." Po dnešním přesunu do švédské metropole si oba soupeři zahrají opět spolu, ale už o body do Euro Hockey Tour.

kez, ČTK, Sport.cz, Právo

Zrušit